• Gminne Zawody Sportowo- Pożarnicze w Dygowie ( fotorelacja)

Na stadionie w Dygowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2019. W zawodach startowały reprezentacje wszystkich jednostek OSP gminy Dygowo. Sympatię wszystkich bezkonkurencyjnie zyskali najmłodsi zawodnicy. Adepci straży pożarnej w wieku przedszkolnym z Piotrowic i Stojkowa ,wraz ze swoimi opiekunami dzielnie stawali do konkurencji w sztafecie  i ćwiczeniach bojowych. W obszernej galerii zdjęć zwodów to właśnie ich poczynaniom poświęciłem dużo miejsca.

Wyniki drużyn:

Kobiety: I miejsce – OSP Dygowo, II miejsce - OSP Stojkowo, III miejsce – OSP Piotrowice

Mężczyźni: I miejsce – OSP Czernin, II miejsce – OSP Wrzosowo, III miejsce – OSP Stojkowo, IV miejsce – OSP Dygowo II, V miejsce – OSP Piotrowice, VI miejsce – OSP Dygowo I

• Memoriał Wiktora Wierzbickiego (fotogaleria i wyniki)

29 lutego i 1 marca odbył się XXXII Memoriał imienia Wiktora Wierzbickiego na rzece Parsęta i rzece Radew. Podsumowanie zawodów wędkarskich oraz akcji ekologicznej sprzątania brzegów rzeki, odbywającej się równolegle z memoriałem, miało miejsce nad Parsętą w Ząbrowie. Organizatorem zawodów wędkarskich było Koło Miejskie PZW w Kołobrzegu. Patronat honorowy sprawowali: Prezydent Miasta Kołobrzeg i Starosta Powiatu Kołobrzeskiego. Wyniki zawodów dostępne na zdjęciu poniżej.

• Młodzież z Dygowa godnie zaprezentowała powiat na zawodach pożarniczych

Na stadionie miejskim w Łobzie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Powiat kołobrzeski reprezentowała Młodzieżowa Drużyna pożarnicza z Dygowa, która zwyciężyła klasyfikacji generalnej.

1 miejsce - MDP Dygowo 969,7 pkt

2 miejsce - MDP Świeszyno 968,3 pkt

3 miejsce - MDP Świerczyna 961,2 pkt

Zwycięstwo z zawodach wojewódzkich daje drużynie z Dygowa przepustkę do udziału w zawodach ogólnopolskich , gdzie będzie reprezentować województwo zachodniopomorskiego.

Gratulujemy!

Nagrody laureatom i uczestnikom zawodów wręczali miedzy innymi :  Renata Kulik -Starosta Łobeski, Piotr Ćwikła-  Burmistrz Łobza, Mirosław Pender - Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej, Marek Kowalski -Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego OSP RP.

Fot. FB Powiat Łobeski