• „Ale Babki” z Wrzosowa zaczynają działalność

  We Wrzosowie odbyło się zebranie organizacyjne w sprawie powołania Koła Gospodyń Wiejskich. Relacjonuje Monika Kamińska: Po raz  kolejny Panie zaskoczyły nas dużą frekwencją i ogromną chęcią do wspólnych działań. Jednogłośnie podjęłyśmy decyzję, aby koło nosiło nazwę  Koło Gospodyń Wiejskich we Wrzosowie " ALE BABKI". Po złożeniu wniosku w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Oddział w Siemyślu i zarejestrowaniu w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich zaczniemy oficjalną działalność.

 • Dzień Kobiet we Wrzosowie

  Wójt Grzegorz Starczyk oraz przewodniczący radny gminy Jerzy Leszczyński zostali zaproszeni do Wrzosowa na uroczystość  z okazji Dnia Kobiet , które zorganizowało  miejscowe sołectwo.

 • Festyn we Wrzosowie

  We Wrzosowie odbył się letni piknik dla mieszkańców, przygotowany przez miejscowe sołectwo. Imprezę zorganizowano na stadionie kompleksu sportowo-rekreacyjnego.  Dzieci i dorośli mogli skorzystać z wielu atrakcji plenerowej zabawy dzięki sponsorom indywidualnym i lokalnym firmom. Tradycyjnie zorganizowano loterię fantową i aukcję „w ciemno”.

 • Granty sołeckie dla Jazów i Wrzosowa. Umowy podpisane

  W urzędzie gminy Ustronie Morskie podpisane zostały umowy dotyczące pomocy finansowej gminom w ramach konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Sołeckie 2021”. Gminę Dygowo reprezentowali laureaci konkursu: sołectwo Jazy- sołtys Józef Tuz i sołectwo Wrzosowo – sołtys Małgorzata Kamińska oraz wójt Grzegorz Starczyk i skarbnik Sylwia Kot.

  Z ramienia Województwa Zachodniopomorskiego umowę podpisali marszałek Olgierd Geblewicz i członek zarządu Anna Bieńkowska.

  Za kwotę 10 000 złotych sołectwo Jazy będzie realizować projekt pn. „Stworzenie miejsca sport i edukacji ekologicznej”. Tę samą kwotę sołectwo Wrzosowo przeznaczy na projekt pn. „Serce Wrzosowa”.

 • Piknik we Wrzosowie

  Sołectwo Wrzosowo zorganizowało w sobotę piknik integracyjny dla mieszkańców miejscowości. Przed świetlicą wiejską prowadzone były zabawy dla dzieci , dostępny był wóz strażacki ,wystawiono obfito zastawiony przekąskami stół. Na otwarciu pikniku obecny był wójt Grzegorz Starczyk.

 • Projekt „Serce Wrzosowa” wesprze cele charytatywne

  W ramach konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Sołeckie 2021” pomoc finansową w wysokości 10.000 złotych sołectwo Wrzosowo przeznaczyło na instalacje pojemników na nakrętki plastikowe w kształcie serc. Na terenie miejscowości zamontowano cztery serca w kolorze wrzosowym. Zbierane tam nakrętki od butelek plastikowych przekazywane będą fundacjom charytatywnym , które uzyskane ze sprzedaży środki przeznaczą na różne szlachetne cele.

  W dniu dzisiejszym rozpoczęto montaż serc. Przy świetlicy we Wrzosowie pierwsze nakrętki do pojemnika wrzuciła pani sołtys Małgorzata Kamińska.  Przy pierwszym montażu serca obecny był wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk.

 • Rada sołecka i parafialna z Wrzosowa gościła pielgrzymów na Górę Chełmską

  1 maja z różnych stron diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej wyruszyła pielgrzymka „Promienista” do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej.  Pielgrzymi z Kołobrzegu odwiedzili po drodze kościół parafialny Przemienienia  Pańskiego we Wrzosowie. Rada sołecka i rada parafialna z Wrzosowa przygotowali dla 29 pielgrzymów obiad w miejscowej świetlicy.  Pielgrzymka w ciągu trzech dni przemierzy trasę: Kołobrzeg - Dygowo – Karlino – Białogard– Białogórzyno – Świeszyno – Góra Chełmska. Pielgrzymkę zakończy 3 maja o godz. 14.30 uroczysta Msza Święta na Górze Chełmskiej , której przewodniczyć będzie bp Krzysztof Włodarczyk.

 • Sołectwo Wrzosowo. Kultywujemy tradycje związane z wieńcem dożynkowym

  W Gminie Dygowo podczas dożynek organizowane są konkursy na najpiękniejszy wieniec, które sprzyjają zachowaniu wysokich standardów estetycznych i technicznych tego wyjątkowego rękodzieła. Wieńce dożynkowe są symbolem jedności, współpracy oraz wdzięczności za plony. Nowa sołtyska Wrzosowa, Agnieszka Gawryszczak, wspólnie z radą sołecką oraz grupą pań zaangażowanych w kultywowanie tego zwyczaju, poświęca każdą wolną chwilę na tworzenie symbolu urodzaju plonów. Pielęgnowanie dziedzictwa, niezależnie od osoby pełniącej funkcję sołtysa czy sołtyski, jest kluczowe, aby dać przykład przyszłym pokoleniom.

 • Społeczność Wrzosowa wsparła poszkodowanych w pożarze

  W świetlicy wiejskie we Wrzosowie miejscowe sołectwo oraz strażacy z OSP i Gminny Ośrodek Kultury w Dygowie zorganizowali niedzielną kawiarenkę na rzecz pomocy rodzinie poszkodowanej w pożarze. Ciasta i pierogi przygotowane przez mieszkańców Wrzosowa i okolic rozeszły się błyskawicznie . Pozyskane środki finansowe podczas tej szlachetnej akcji zostaną przeznaczone na wsparcie poszkodowanej rodziny. W ten sposób lokalna społeczność jednoczy się, aby solidarnie sprostać wyzwaniom i okazać pomoc potrzebującym, ofiarując nie tylko materialną pomoc, ale również wsparcie emocjonalne.

   

 • Wieniec dożynkowy sołectwa Wrzosowo jak zwykle efektowny

  Panie z Wrzosowa rozpoczęły ostatni etap zdobienia wieńca na tegoroczne dożynki.  Rękodzieło wykonane z tradycyjnych materiałów roślinnych prezentuje się bardzo efektownie.  Z całą pewnością dzieło z Wrzosowa będzie godną ozdobą Święta Plonów  w Dygowie, jak również poważnym konkurentem tegorocznej edycji konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

 • Wieniec dożynkowy z Wrzosowa misternie zdobiony kwiatami

  Przed Sołectwem Wrzosowo nie lada wyzwanie. W czasie ubiegłorocznych dożynek gminnych zajęli ex aequo z sołectwem Dębogard i Dygowo pierwsze miejsce  w konkursie wieńca dożynkowego a to zobowiązuje. Grupa Pań z sołtysową Małgorzatą Kamińską dokłada starań aby tegoroczne dzieło było równie piękne co poprzednie.

  Bukiety zbóż wieńca dożynkowego 2019 będą bogato zdobione suszonym kwieciem zatrwianu – rośliny bardzo dekoracyjnej w kolorach białym  ,fioletowym  i żółtym. Kwiat ponadto ma jeszcze te zaletę , jest trwały. Sołtysowa , z myślą o wieńcu dożynkowym wysiewa ten kwiat już w kwietniu.

 • Zebranie mieszkańców Wrzosowa. Małgorzata Kamińska wybrana sołtyską na trzecią kadencję

  Mieszkańcy Wrzosowa spotkali się na zebraniu wiejskim w miejscowej świetlicy. Na najbliższe cztery lata ponownie wybrano sołtyską Małgorzatę Kamińską  oraz radę sołecką w składzie: Halina Gławdzin, Monika Kamińska i Anna Krysztofiak ( na zdjęciu). Na zebraniu obecnych było 68 osób. Podobnie jak na zebraniach w innych sołectwach, wójt informował mieszkańców o sytuacji finansowej gminy, konieczności podniesienia opłat za odbiór odpadów, a także o zmianie przepisów odnośnie możliwości budowy na terenach będących w oddziaływaniu elektrowni wiatrowych.