• Festyn w Gąskowie

W sobotę sołectwo Gąskowo  zorganizowało mieszkańcom miejscowości piknik. Przygotowane atrakcje , szczególnie te dedykowane dzieciom musiały konfrontować się z niesprzyjająca pogodą. Już na początku imprezy  witający gości - wójt Grzegorz Starczyk  ,radny Jarosława Grzela i sołtyska Marzena Bociańska , musieli chronić się przed

• Nowe siłownie zewnętrzne stanęły w Gąskowie i Świelubiu

W ramach konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty sołeckie 2020” ,dwa sołectwa w gminie Dygowo: Gąskowo oraz Świelubie , otrzymały dofinansowanie po 10 tysięcy złotych na siłownie zewnętrzne. Urządzenia zostały już zamontowane.

W dniu dzisiejszym ,Anna Bańkowska - Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Anna Sobczak - sołtyska Gąskowa i Zdzisław Mikulski - sołtys Świelubia podpisali umowy na dofinansowanie projektów.

Przy podpisaniu umów obecny był Grzegorz Starczyk - Wójt Gminy Dygowo.

granty-sołeckei-gmina-dygowo

granty-soleckie-gmina-dygowo

Siłownia w Gąskowie

granty-soleckie-gaskowo

Siłownia w Świelubiu

• Piknik w Gąskowie

W sobotę 13 lipca w Gąskowie odbył się letni piknik dla mieszkańców miejscowości. Tradycyjnie już głównym punktem imprezy był mecz siatkówki o Puchar Sołtysa Gąskowa. Gospodarze  stanęli do pojedynku z drużyną z Dygowa w skład której weszli: wójt Grzegorz Starczyk , radny powiatowy Artur Wasiewski i strażacy z OSP Dygowo. W tej towarzyskiej rywalizacji lepsza była drużyna z Dygowa. Obu drużynom kibicowali przewodniczący rady gminy Jerzy Leszczyński i radny powiatowy Robert Jaruzel. Sołtyska Marzena Bociańska wręczył puchar wójtowi - kapitanowi drużyny, który z kolei przekazał go strażakom.

• Siłownia plenerowa w Gąskowie – dla zdrowia i na dobry humor

Mieszkańcy Gąskowa, korzystając z znakomitej pogody, spotkali się spotkali się w miejscu wypoczynku w centrum miejscowości na kameralnym  pikniku. Ukończona niedawno inwestycja gminna – siłownia zewnętrzna-zrealizowana ramach konkursowych grantów sołeckich Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego wzbogaciła możliwości mieszkańców w kwestii dbałości o kondycję fizyczną , a co za tym idzie , również o zdrowie. Wiadomym jest ,że ćwiczenie poza pomieszczeniami zamkniętymi lepiej wpływa na organizm i ogólne samopoczucie trenujących. Co więcej ,tego typu miejsca aktywizują również osoby starsze.

Pani sołtys  Beata Sobczak i radny Jarosław Grzela podziękowali wójtowi Gminy Dygowo Grzegorzowi Starczykowi za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

silownia-gaskowo

silowania-gaskowo

• Wybrano nową sołtyskę Gąskowa

W Gąskowie odbyły się przedterminowe wybory sołtysa. Dotychczasowa sołtyska , Marzena Bociańska złożyła rezygnację. Od lutego 2019 roku było to jej druga kadencja. Mieszkańcy zaproponowali na nową sołtyskę jedną kandydatkę -Beatę Sobczak, która  w głosowaniu zdobyła zdecydowane poparcie. W Gąskowie uprawnionych do głosowania było 261 osób, obecnych było 40 i tyleż brało udział w głosowaniu. Dodatkowo uzupełniono skład rady sołeckiej o Izabelę Zawadę.

• Zebranie wiejskie w Gąskowie. Marzena Bociańska wybrana sołtyską na drugą kadencję

W świetlicy w Gąskowie odbyło się zebranie wiejskie mieszkańców. To ostatnie-siedemnaste z cyklu spotkań mieszkańców z Wójtem  Gminy Dygowo w 2019 roku. W związku z zakończoną czteroletnią kadencją sołtysa przeprowadzono wybory. Mieszkańcy Gąskowa zgłosili jedną kandydatkę – pełniącą dotychczas te funkcję, Marzenę Bociańską, która  44 głosami na 46 głosujących została wybrana na kolejną kadencję. W skład rady sołeckiej weszli: Beata Sobczak, Marzena Siciak i Anna Minkiewicz. Podobnie jak na zebraniach w innych sołectwach, wójt informował mieszkańców o sytuacji finansowej gminy, konieczności podniesienia opłat za odbiór odpadów, a także o zmianie przepisów odnośnie możliwości budowy na terenach będących w oddziaływaniu elektrowni wiatrowych.