• Granty dla sołectw: Skoczów, Stojkowo i Włościbórz

  W Centrum Kształcenia Praktycznego w Kołobrzegu podpisane zostały umowy z gminami-laureatami konkursu „Granty sołeckie 2019" z terenu powiatu kołobrzeskiego. Z gminy Dygowo pomocą finansową w wysokości dziesięć tysięcy złotych nagrodzone zostały sołectwa: Skoczów, Stojkowo i Włościbórz. Środki przeznaczone będą w tych miejscowościach na plenerowe miejsca rekreacji i sportu, popularnie zwane siłowniami. Gminę reprezentowali: wójt Grzegorz Starczyk, skarbnik Sylwia Kot oraz sołtysi: Lucyna Pokusa, Tomasz Krawczyk i Marcin Górniak.

  Stronę Województwa Zachodniopomorskiego reprezentowali członkowie zarządu: Janusz Gromek i  Stanisław Wziątek. Obecni byli również Poseł na Sejm RP Marek Hok, starosta Tomasz Tamborski oraz wicestarosta Jacek Kuś.

 • Granty sołeckie dla Bardów i Miechęcina oraz dofinansowanie dla Grota Dygowo

  W dniu 28 lipca w Urzędzie Gminy Dygowo podpisane zostały umowy dotacji – granty sołeckie w kwocie 15.000 zł dla sołectwa Bardy i Miechęcino. Wójt gminy Dygowo – Grzegorz Strczyk wraz z sołtyską  Bardów -Anną Andrzejewską  i sołtysem Miechęcina Łukaszem Putonem , podpisali te dokumenty z członkiem Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego- Stanisławem Wziątkiem. Obydwa sołectwa zgłosiły  budowę siłowni zewnętrznych.

  Również Uczniowski Klub Sportowy „GROT” Dygowo , reprezentowany przez prezesa zarządu Władysława Zalewskiego ,podpisał umowę o dofinansowanie budowy placu zabaw w miejscowości Wrzosowo w pobliżu kompleksu sportowego przy szkole podstawowej. Dofinansowanie w kwocie 40.000 zł  będzie pochodzić ze środków Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

  Przy podpisaniu umów obecny był wicestarosta Powiatu Kołobrzeskiego – Jacek Kuś.

 • Granty sołeckie dla Jazów i Wrzosowa. Umowy podpisane

  W urzędzie gminy Ustronie Morskie podpisane zostały umowy dotyczące pomocy finansowej gminom w ramach konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Sołeckie 2021”. Gminę Dygowo reprezentowali laureaci konkursu: sołectwo Jazy- sołtys Józef Tuz i sołectwo Wrzosowo – sołtys Małgorzata Kamińska oraz wójt Grzegorz Starczyk i skarbnik Sylwia Kot.

  Z ramienia Województwa Zachodniopomorskiego umowę podpisali marszałek Olgierd Geblewicz i członek zarządu Anna Bieńkowska.

  Za kwotę 10 000 złotych sołectwo Jazy będzie realizować projekt pn. „Stworzenie miejsca sport i edukacji ekologicznej”. Tę samą kwotę sołectwo Wrzosowo przeznaczy na projekt pn. „Serce Wrzosowa”.

 • Nowe siłownie zewnętrzne stanęły w Gąskowie i Świelubiu

  W ramach konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty sołeckie 2020” ,dwa sołectwa w gminie Dygowo: Gąskowo oraz Świelubie , otrzymały dofinansowanie po 10 tysięcy złotych na siłownie zewnętrzne. Urządzenia zostały już zamontowane.

  W dniu dzisiejszym ,Anna Bańkowska - Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Anna Sobczak - sołtyska Gąskowa i Zdzisław Mikulski - sołtys Świelubia podpisali umowy na dofinansowanie projektów.

  Przy podpisaniu umów obecny był Grzegorz Starczyk - Wójt Gminy Dygowo.

  granty-sołeckei-gmina-dygowo

  granty-soleckie-gmina-dygowo

  Siłownia w Gąskowie

  granty-soleckie-gaskowo

  Siłownia w Świelubiu

 • nwestycje w ramach grantów sołeckich oficjalnie zakończone

  W dniu dzisiejszym , w obecności Anny Bańkowskiej ,Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego  oraz Wójta Gminy Dygowo , Grzegorza Starczyka ,przeprowadzone zostały odbiory techniczne  siłowni zewnętrznych w Świelubiu i Gaskowie. Inwestycje realizowane były w ramach grantów sołeckich Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

 • Powstaną nowe siłownie plenerowe w gminie Dygowo

  Gmina Dygowo na początku roku zgłosiła do konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty sołeckie 2019” , wszystkie gminne sołectwa. Nagrodą w konkursie jest pomoc finansowa w wysokości 10.000 zł na sfinansowanie zgłoszonego do realizacji  projektu. Grandy otrzymały sołectwa: Skoczów, Stojkowo i Włościbórz. Przyznane środki będą przeznaczone na siłownie zewnętrzne.

  W dniu wczorajszym wójt Grzegorz Starczyk spotkał się z sołtysami nagrodzonych sołectw celem ustalenia lokalizacji nowych obiektów rekreacyjnych. W Skoczowie siłownia umiejscowiona będzie przy nowobudowanej świetlicy. Ponadto rada sołecka miejscowości na spotkaniu z wójtem podjęła decyzję o przeniesieniu  istniejących urządzeń placu zabaw znajdujących się na uboczu również na teren przy świetlicy.

  Na zdjęciach sołtys, radny Tomasz Krawczyk z radą sołecką u wójta i na budowie świetlicy. Istniejący plac zabaw.

  Podobnie w Stojkowie siłownia powstanie na istniejącym placu zabaw przy nowobudowanej świetlicy.

  Radny Zbigniew Zawadzki i sołtys Marcin Górniak na spotkaniu z wójtem przy nowobudowanej świetlicy w Stojkowie.

  We Włościborzu siłownia plenerowa umiejscowiona będzie na terenie istniejącego placu zabaw. Miejscowość nie ma świetlicy, ale jest już wykonany projekt obiektu i wyznaczony na budowę grunt z zasobów KOWR-u, który znajduje się naprzeciw wspomnianego placu zabaw.

  Sołtyska, wiceprzewodnicząca  rady gminy Lucyna Pokusa na spotkaniu z wójtem przy placu zabaw we Włościborzu

 • Projekt „Serce Wrzosowa” wesprze cele charytatywne

  W ramach konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Sołeckie 2021” pomoc finansową w wysokości 10.000 złotych sołectwo Wrzosowo przeznaczyło na instalacje pojemników na nakrętki plastikowe w kształcie serc. Na terenie miejscowości zamontowano cztery serca w kolorze wrzosowym. Zbierane tam nakrętki od butelek plastikowych przekazywane będą fundacjom charytatywnym , które uzyskane ze sprzedaży środki przeznaczą na różne szlachetne cele.

  W dniu dzisiejszym rozpoczęto montaż serc. Przy świetlicy we Wrzosowie pierwsze nakrętki do pojemnika wrzuciła pani sołtys Małgorzata Kamińska.  Przy pierwszym montażu serca obecny był wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk.

 • Siłownia plenerowa w Gąskowie – dla zdrowia i na dobry humor

  Mieszkańcy Gąskowa, korzystając z znakomitej pogody, spotkali się spotkali się w miejscu wypoczynku w centrum miejscowości na kameralnym  pikniku. Ukończona niedawno inwestycja gminna – siłownia zewnętrzna-zrealizowana ramach konkursowych grantów sołeckich Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego wzbogaciła możliwości mieszkańców w kwestii dbałości o kondycję fizyczną , a co za tym idzie , również o zdrowie. Wiadomym jest ,że ćwiczenie poza pomieszczeniami zamkniętymi lepiej wpływa na organizm i ogólne samopoczucie trenujących. Co więcej ,tego typu miejsca aktywizują również osoby starsze.

  Pani sołtys  Beata Sobczak i radny Jarosław Grzela podziękowali wójtowi Gminy Dygowo Grzegorzowi Starczykowi za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

  silownia-gaskowo

  silownia-gaskowo

  silowania-gaskowo

 • Siłownia plenerowa w Kłopotowie

  W Kłopotowie przy kompleksie rekreacyjnym powstała nowa siłownia zewnętrzna.  Inwestycję realizowano w ramach konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty sołeckie 2018”. Sołectwo Kłopotowo otrzymało dofinansowanie w kwocie 9.790 złotych. Całkowity koszt realizacji zadania to kwota 14 452,50 złotych. Różnicę wartości

 • Siłownia plenerowa w Świelubiu. Początek przygody z aktywnością fizyczną

  W Świelubiu ,sołtys wraz z rada sołecką zorganizowali mini piknik na placu zabaw. Okazją do spotkania było zrealizowanie ramach konkursowych grantów sołeckich Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, inwestycji w postaci siłowni zewnętrznej.

  Na spotkanie sołectwo zaprosiło wójta Gminy Dygowo ,Grzegorza Starczyka.

  Sołtys Zdzisław Mikulski w rozmowie z wójtem nie krył zadowolenia ,że w miejscowości powstało miejsce aktywnego wypoczynku. Co prawda ,podkreślił, że na razie więcej korzystają z urządzeń panie i młodzież. Panowie korzystają ze stałej wymówki, że wystarczająco ćwiczą mięśnie w czasie pracy.

  Wiadomo ,trwają żniwa, ale później warto rozpocząć przygodę z aktywnością fizyczną. Ćwicząc można zapomnieć o tych wszystkich problemach i dbać o zdrowie!

  silownia-swielubie-gmina-dygowo

  solectwo-swielubie

 • Sołectwo Stojkowo i Pustary otrzymały granty

  24 lipca 2023 roku Gmina Dygowo podpisała z Urzędem Marszałkowskim dwie umowy na granty sołeckie. Dofinansowania w kwocie po 15 tysięcy złotych trafią do Stojkowa i do Pustar. W Stojkowie zamontowane będą ławeczki do wypoczynku, a w Pustarach plac zabaw przy świetlicy wiejskiej zostanie doposażony w wielofunkcyjne urządzenie do aktywnej zabawy dla dzieci młodszych.