• „Dzień Dyni” w Klubie Seniora Sercem Młodzi

  Seniorzy z Dygowa przygotowali doskonały poczęstunek na cotygodniowe spotkanie klubu -przepyszną, rozgrzewająca zupę dyniową.

 • „Jesienny Kabarecik”, czyli recytujemy, śpiewamy i bawimy się

  Klub Seniora „Sercem Młodzi” ,działający przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Dygowie  w poniedziałki organizuje swoje spotkania. W dniu 30 stycznia 2023 r. członkowie klubu przedstawiali twórczość” Jesiennego Kabareciku”.  Pani Danusia, Ala, i Zosia oraz Pan Mietek ,bawili zebranych i zachęcali do wspólnego śpiewania. Przerywnikiem występów była prezentacja z ubiegłorocznych spotkań klubu.

   

 • „Sercem Młodzi” zwiedzali ogrody w Dobrzycy

  26 maja seniorzy z Dygowa odwiedzili kompleks ogrodów tematycznych Hortulus w Dobrzycy.

 • Aktywność Klubu Seniora w Dygowie nagrodzona

  Wójt Gminy Dygowo ,Grzegorz Starczyk wraz z przewodniczącym Rady Gminy Dygowo, Jerzym Leszczyńskim wręczyli seniorom z Dygowa symboliczny klucz do nowej siedziby. Odremontowane pomieszczenie w świetlicy wiejskiej przy ulicy Ogrodowej będzie stałym miejscem spotkań Klubu Seniora Sercem Młodzi.

  Przy tej okazji wójt nagrodził również panie z klubu: Lidię Olszewską i Marię Balcerzak, które mimo pandemii aktywnie uprawiają lokalną turystykę rowerową. Od czerwca pokonały już ponad 1500 kilometrów.

 • Aktywny luty w Klubie Seniora Sercem Młodzi

  Karnawał to okres zimowych balów i zabaw.  Seniorzy z naszego Klubu corocznie celebrują ten czas. I tak, 3 lutego 2023r. bawili się fantastycznie na Balu Karnawałowym prawie do białego rana. Udekorowana sala w świetlicy wiejskiej w Dygowie, rewelacyjny DJ oraz dobre jedzenie, a przede wszystkim dobry humor i chęć zabawy – to gwarancja udanej imprezy.

  „Pyszny poniedziałek”– 6 lutego 2023r. - odbyło się spotkanie, na którym degustowaliśmy przygotowane własnoręcznie słodkości. Członkowie Klubu Seniora, Panie Hania, Danusia, Jadzia Tereski, Krystyna, Lidka oraz Pan Gienek samodzielnie przygotowali smaczne faworki i pączusie. Kolejna grupa członków przygotowała stoły, przy których wspólnie konsumowaliśmy słodkie pyszności.  Tłusty czwartek u nas w miłej atmosferze - już w poniedziałek.

  Walentynki- coroczne święto zakochanych  przypadające 14 lutego. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. Stał się on więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami. Również członkowie Klubu „Sercem Młodzi”, co prawda w poniedziałek 13 lutego 2023 roku, świętowali Dzień Św. Walentego. Przygotowali karaoke, w którym śpiewali miłosne piosenki. Nie zabrakło również czerwonych akcentów w strojach wszystkich uczestników.

  17 lutego 2023 roku - bardzo miły wieczór  członkowie naszego klubu spędzili w teatrze muzycznym „Adria” w Koszalinie. Piękne stroje, energiczna choreografia, fantastyczne wokale oraz wspaniała scenografia - to wszystko seniorzy mogli zobaczyć oglądając musical „The Bodyguard”. Wydarzenie to zostanie na długi czas, w pamięci!

  27 lutego 2023 roku, pod hasłem „Bezpieczny Senior”, odbyło się spotkanie z aspirantem Rafałem Czechowiczem – kierownikiem Posterunku Policji w Dygowie, aspirantem Rafałem Motałą – dzielnicowym Posterunku Policji w Dygowie oraz aspirantem Pawłem Prejsewiczem z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu.  

  Policjanci omówili z seniorami zapewnienie bezpieczeństwa w domu, w drodze, jak również korzystając z serwisów społecznościowych. Odpowiedzieli na zadawane przez członków Klubu pytania oraz rozdali ulotki, odblaski i gadżety poprawiające bezpieczeństwo Seniorów.

   

 • Bal Seniora 2022 – Gmina Dygowo

  Seniorzy z gminy Dygowo bawili się na dziesiątym już  Balu Seniora, którego organizatorem jest Gmina Dygowo oraz stowarzyszenie Senior z Piotrowic. Tym razem bal odbył się w hotelu Ikar Plaza w Kołobrzegu.

  Gości przywitali: Grzegorz Starczyk -wójt Gminy Dygowo, Jerzy Leszczyński -przewodniczący Rady Gminy Dygowo, Antoni Bernatowicz- prezes stowarzyszenia Senior i Wioleta Dzwolak- kierownik GOPS w Dygowie.

  Niespodzianką wieczoru był występ wokalny seniorek i seniorów z klubu gminnego „Sercem Młodzi” pod kierownictwem artystycznym Danuty Kozak.

 • Czesław Hoc- lekarz endokrynolog, poseł na Sejm RP, spotkał się z seniorami z Dygowa

  W świetlicy wiejskiej w Dygowie ,seniorzy klubu seniora „Sercem Młodzi spotkali się z lekarzem endokrynologiem –Czesławem Hocem. Tematem pogadanki były choroby tarczycy , a proces starzenia.

 • Dzień Kobiet w klubie seniora „Sercem Młodzi”

  Z okazji Dnia Kobiet  panowie z klubu seniora „Sercem Młodzi” wraz z wójtem Gminy Dygowo Grzegorzem Starczykiem , zorganizowali dla Pań popołudnie pełne niespodzianek. Były życzenia , kwiatek i słodki upominek dla każdej oraz główna atrakcja – pełen humoru występ wokalny panów.

 • Harcerze i seniorzy pamiętali o opuszczonych nagrobkach

  Seniorzy z klubu seniora „Sercem Młodzi” wykonali wiązanki na opuszczone i zaniedbane groby na cmentarzu w Dygowie. Następnie wraz z harcerzami  z  Dygowa uporządkowali stare nagrobki, gdzie złożyli wykonane wcześniej wiązanki kwiatów i zapalili znicze.

 • Klub Seniora „Sercem Młodzi” wznowił działalność

  Pierwszy raz po przerwie związanej z obostrzeniami koronowirusowymi spotkali się członkowie klubu seniora z Dygowa. Zainteresowanie wznowieniem aktywności jest duże. Wszyscy seniorzy zadeklarowali chęć uczestnictwa w spotkaniach i wycieczkach. Zarząd klubu i oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dygowie – sprawujący patronat nad klubem- przekazali pierwsze propozycje wspólnego spędzania czasu. Pierwszy wyjazd już w Dzień Matki do ogrodów w Dobrzycy.

  Na spotkaniu obecni byli Wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk oraz Kierownik GOPS-u w Dygowie Wioleta Dzwolak.

 • Marzec w Klubie Seniora „Sercem Młodzi”

  · W dniu 6 marca 2023r. Panowie: dwóch Jerzych, Leszek,  Ryszard, Mieczysław, Wilhelm oraz wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk z okazji Dnia Kobiet przygotowali przesympatyczną niespodziankę  w formie ciekawego występu i kwiatów dla wszystkich Pań w Klubie. Dodatkowo pięknie udekorowali salę oraz widownię, a nasze Seniorki zapewniły pyszne wypieki na ten miły czas.

  · Tradycyjnie, raz w miesiącu,  klubowy „Jesienny Kabarecik” umila czas na poniedziałkowych spotkaniach. W dniu 13 marca 2023 r. panie z grupy kabaretowej: Danusia, Lidia,  Zosia,  Krysiea, Ewa i Ala  podziękowały w swoim występie Panom za organizację Dnia Kobiet oraz wesoło  zabawiały skeczami i kawałami. Również męska część „Jesiennego kabaretu” włączyła się do występów. Były wspólne śpiewy i  zabawa w przemiłej atmosferze.

  · Seniorzy w dniach 20 i 27 marca 2023 r., w nowej siedzibie w Gminnym Ośrodku Kultury przygotowywali dekoracje na spotkanie wielkanocne. Na warsztatach obecny  był wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk. Omawiano działalność klubu w nowych warunkach lokalowych.

   

 • Na miłość każda pora jest dobra

   Dojrzałe uczucie może być tak samo piękne jak w młodości. W Walentynki seniorzy z klubu seniora „Sercem Młodzi” mieli możliwość uczestnictwa w prelekcji , którą poprowadził Henryk Zabrocki. Tematem przewodnim było uczucie oraz bliskość osób w podeszłym wieku.

 • Pisanki i „Herbatka u babci i dziadka”

  W świetlicy wiejskiej w Dygowie, członkowie Klubu Seniora „Sercem Młodzi” uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych. Seniorzy wykonywali pisanki, które malowali na gorąco kredkami świecowymi . Każda pisanka była inna, przyozdobiona według własnej inwencji twórczej.

  Tego samego dnia swoje przedstawienie miał również kabarecik „Herbatka u babci i dziadka” pod przewodnictwem pani Danuty Kozak. Pani Danusia na spotkanie przyszła z nową piosenką o seniorach z klubu „Sercem Młodzi”.

   

 • Pracowite mikołajki seniorów z Dygowa

  Seniorzy „Sercem Młodzi” w mikołajkowy poranek obdarowali najmłodszych przedszkolaków pluszakami, które sami uszyli na warsztatach rękodzielniczych.

  Po południu seniorzy wykonywali bombki techniką decoupage.

 • Przedszkolaki z Dygowa wystawiły jasełka (foto)

  Przedszkolaki z grupy pięciolatków zaprezentowały na świetlicy w Dygowie przedstawienie jasełkowe. Niezwykły spektakl dedykowany był babciom i dziadkom z klubu seniora „Sercem Młodzi”. Widowisko w wykonaniu przedszkolaków dostarczyło widzom wiele wzruszeń i stworzyło miłą atmosferę. Jasełka obejrzał również wójt Grzegorz Starczyk oraz przewodniczący rady gminy Jerzy Leszczyński.

 • Rękodzieło świąteczne seniorów z Dygowa

  Zajączki z siana wykonane przez seniorów z klubu Sercem Młodzi będą oryginalną dekoracją świat wielkanocnych.

 • Senioriada 2019 w Gościnie

  Gospodarzem Senioriady 2019  było Miasto Gościno. Po raz szósty kluby seniora z powiatu kołobrzeskiego spotkały się aby zaprezentować swój program artystyczny oraz stanąć do rywalizacji sportowo-rekreacyjnej. Seniorzy wspierani byli przez gminnych włodarzy. Gminę Dygowo reprezentował Klub Seniora „Sercem Młodzi” dopingowany przez wójta Grzegorza Starczyka i kierowniczkę GOPS w Dygowie Wioletę Dzwolak. Reprezentacja Gminy Dygowo zajęła drugie miejsce w tegorocznej Senioriadzie. Wygrała reprezentacja gminy Rymań.

 • Seniorzy spotkali się dietetykiem. Wykład: zdrowe odżywianie po 60-tce

  W Dygowie odbyły się warsztaty z dietetyk Martyną Rusiecką dla członków Klubu Seniora „ Sercem Młodzi”. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiego wykładu na temat podstawowych problemów żywieniowych. Podczas wykładu uczestnicy dowiedzieli się jakie produkty najlepiej spożywać, jak je ze sobą łączyć oraz czego unikać . Dietetyczka zaproponowała zamienniki niezdrowych posiłków pokazując różnice nie tylko w wartości energetycznej ale także w zawartości poszczególnych witamin i składników mineralnych.

  Po wykładzie klubowicze przystąpili do zajęć praktycznych, podczas których w grupach przygotowywane były różnego rodzaju pasty na kanapki.

 • Seniorzy uczestniczyli w zajęciach ze String Art

  W świetlicy wiejskiej w Dygowie w czasie cotygodniowych zajęć seniorzy zdobywali tajniki techniki String Art. Polega ona  na wyplataniu różnych obrazów z kolorowej włóczki, muliny oraz nici na deskach. Kontury wyplatanych wzorów nanosi się w pierwszej kolejności rysując konkretny wzór , a następnie wbija się w kontur gwoździe, które stają się stelażem powstałych dzieł. Inspiracją dla seniorów były ich imiona ,które zostały zobrazowane w nowopoznanej technice. Zajęcia prowadziła Marta Tarnecka.

 • Seniorzy z Dygowa zaprezentowali trendy mody na przestrzeni wieku

  Niezwykłe wydarzenie, które miało miejsce w ośrodku kultury w Dygowie, było prawdziwym hitem. To było coś więcej niż zwykły pokaz mody. Seniorzy z klubu Sercem Młodzi przyciągnęli uwagę wszystkich, prezentując na wybiegu trendy mody XX i XXI wieku. Całe wydarzenie nazwę "Moda na przestrzeni wieku" i okazało się być niezapomnianym przeżyciem.

  Podczas tego wyjątkowego pokazu, modelki i modele z gracją prezentowali ewolucję mody, rozpoczynając od lat dwudziestych ubiegłego wieku. Prowadząca, pełna entuzjazmu, nie tylko prezentowała kolekcje, ale także opowiadała o charakterystycznych cechach każdej dekady w świecie mody. To było nie tylko widowisko, ale również podróż przez historię stylu i wyrafinowania.

  Niesamowite było to, że seniorzy okazali się nie tylko utalentowanymi modelkami i modelami, ale także wykazali się ogromną kreatywnością i spontanicznością. Ich zaangażowanie sprawiło, że każde wyjście na wybieg było pełne energii i radości. Nawet wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk, nie pozostał z boku. Wziął udział w pokazie, pojawiając się na wybiegu na kultowym motorowerze Komar z lat siedemdziesiątych XX wieku. Trudno było go poznać w tej roli, co dodatkowo wzbudziło entuzjazm widowni.

  Całe wydarzenie cieszyło się ogromnym uznaniem publiczności, która zasiadła wzdłuż wybiegu, śledząc każdy krok i prezentację z zapartym tchem. To było nie tylko wyjątkowe wydarzenie kulturalne, ale także doskonały sposób na aktywne spędzanie czasu przez seniorów. Ich pomysł na połączenie rozrywki z pokazem mody okazał się strzałem w dziesiątkę, tworząc niezapomnianą atmosferę pełną radości i pozytywnej energii.

  Shorts