• 25 lat kapłaństwa księdza Piotra Niedźwiadka

  Ksiądz Piotr Niedźwiadek -proboszcz parafii , dziekan dekanatu Gościno - obchodzi 25. rocznicę święceń kapłańskich. ks. Piotr ukończył  Wyższe Seminarium Duchowne w Koszalinie w 1994 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 21 maja 1994 w bazylice kołobrzeskiej z rąk biskupa Czesława Domina. Pierwszą Mszę Świętą odprawił 22 maja w kościele mariackim Świdwinie, następnie 29 maja w swojej rodzinnej parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu. Pierwszą placówką księdza była parafia św. Wojciecha w Koszalinie , gdzie jako wikariusz pracował w latach 1994-1999. W latach 1999 -2005 pracował w parafii św. Józefa w Słupsku a od 2005 roku w parafii św. Pawła Apostoła w Drawsku Pomorskim. Od 19 września 2009 roku pełni obowiązki proboszcza parafii Dygowo.

  Ks. Piotr Niedźwiadek w 1994 roku przed święceniami

  Obrazek prymicyjny.

  Święcenia kapłańskie w Kołobrzegu.

  Uroczystości w niedzielę 19 maja 2019 r. w kościele w Czerninie , Świelubiu i Dygowie.

  Mszę św. koncelebrowaną w kościele parafialnym w Dygowie odprawili księża: Piotr Niedźwiadek , Tadeusz , Łukasz i Paweł. Emocjonalne kazanie dedykowane księdzu jubilatowi wygłosił ks. Tadeusz Gorla. Zespół Dąbrówka z Dębogardu przygotował specjalny repertuar. Do linii melodycznej utworu Leonarda Cohena – Hallelujah oraz Barki ,kierownik zespołu ułożył słowa na okazję rocznicy kapłaństwa.

 • Kołobrzeg: obchody 80.rocznicy wybuchu II Wojny Światowej (foto)

  W Kołobrzegu na Placu 18 Marca ,przy Pomniku „Poległym w walkach o Kołobrzeg w marcu 1945 roku”, odbyły się uroczystości patriotyczne. Uroczystości poprzedziła Msza św. za Ojczyznę w Bazylice Mniejszej.

 • Kołobrzeg. 81.rocznica wybuchu II Wojny Światowej

  W Kołobrzegu, przy pomniku „Poległym w walkach o Kołobrzeg w marcu 1945 r.” odbyły się uroczystości z okazji 81.rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i Dnia Weterana. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia sanitarne uroczystości patriotyczne miały skromy charakter.

 • Msza św. dziękczynna w 30 rocznicę poświęcenia kościoła w Świelubiu

  W kościele filialnym  w Świelubiu o godzinie 12.30 rozpoczęły się uroczystości z okazji 30-lecia odbudowy i poświęcenia tego kościoła. Mszę św. dziękczynną koncelebrowali ks. dziekan Piotr Niedźwiadek oraz ks. senior Tadeusza Gorla. Przed mszą ks. proboszcz poświęcił nowy wystrój ołtarza głównego i tabernakulum ,które ufundowała wspólnota kościoła w Świelubiu z okazji jubileuszu. Po mszy na terenie przykościelnym zostało posadzone drzewo pamięci. Jako pierwsza, symboliczną łopatą ziemi drzewko przysypała Pani Irena Puzewicz – jedna z osób które brały aktywnie udział w odbudowie świątyni.

   

 • Srebrny jubileusz kapłaństwa Proboszcza Parafii Dygowo

  Ksiądz Piotr Niedźwiadek -proboszcz parafii Dygowo, dziekan dekanatu Gościno - obchodzi 25. rocznicę święceń kapłańskich. W dniu dzisiejszym we wszystkich kościołach parafii Dygowo parafianie ,dzieci pierwszokomunijne, formacje kościelne, zespoły Dygowianie i Dąbrówka przedstawiciele szkół , sołectwa Dygowo oraz  wójt Gminy Dygowo złożyli księdzu jubileuszowe życzenia. Fotorelacja z uroczystości dzisiejszej niedzieli oraz krótka historia drogi kapłańskiej księdza Piotra dostępna jest na zakładce Parafii Dygowo. WEJDŹ