• 24 lata pracy Janiny Kołodziej na rzecz sołectwa Stramniczka. Nowa sołtyska przejmuje stery

W świetlicy w Czerninie mieszkańcy Stramniczki spotkali się z wójtem na dorocznym zebraniu wiejskim. Zebranie zbiegło się z upływem kadencji sołtyski Stramniczki Pani Janiny Kołodziej, która na rzecz sołectwa pracowała łącznie 24 lata. Ze względów zdrowotnych postanowiła już nie ubiegać się o  kolejną kadencję. Pani Janina na początku zebrania pochwaliła się swoim dorobkiem na rzecz sołectwa oraz podziękowała zebranym mieszkańcom za lata współpracy. Stery sołeckie przejęła Joanna Madrian, która w wyniku głosowania wygrała (17 głosów) z kontrkandydatami: Sabina Krawczyk (5 głosów) i Robert Wygaś (7 głosów).  Głosowało 29 mieszkańców. W skład rady sołeckiej weszli: Aleksandra Skórska, Sabina Krawczyk i Robert Wygaś. Po zakończonym zebraniu mieszkańcy Stramniczki podziękowali Pani Janinie za ćwierć wieku sołtysowania - wręczyli Pani Janinie kwiaty, tort i upominek.  Nowej sołtysce gratulacje złożyli: mieszkańcy następnie wójt Grzegorz Starczyk , przewodniczący rady gminy Jerzy Leszczyński i radny powiatowy Robert Jaruzel.

• Charytatywny Piknik w Czerninie: Pomoc dla Oliwii

Ochotnicza Straż Pożarna w Czerninie wraz z sołectwami Bogucino, Czernin, Dębogard i Stramniczka zorganizowały akcję charytatywną, której celem była pomoc chorej na endometriozę Oliwii. Jedynym sposobem na uratowanie jej zdrowia jest kosztowna operacja.

Przed południem w Czerninie rozpoczął się piknik, na który licznie przybyli mieszkańcy Czernina oraz okolicznych miejscowości. Lista atrakcji była imponująca. Na licznych stoiskach można było spróbować rozmaitych przysmaków, zarówno słodkich, jak i wytrawnych. Grochówkę oferowała kuchnia polowa. Działała loteria fantowa. Dzieci cieszyły się z zabaw na zjeżdżalniach, animacji, przejażdżek na konikach i quadzie. Wszyscy mogli posłuchać ballad na żywo.

Kulminacyjnym punktem dnia była aukcja przedmiotów i voucherów przekazanych przez sponsorów, których lista była naprawdę długa. Największym hitem i jednocześnie rekordowym punktem pod względem zebranej kwoty był lot widokowy helikopterem.

Aukcję prowadził tradycyjnie najlepszy aukcjoner w gminie Dygowo – wójt Grzegorz Starczyk. Towarzyszyli mu Oliwia, sołtyska Katarzyna Majcher oraz strażacy z OSP w Czerninie, z prezesem Januszem Szpytko na czele.

Dzięki zaangażowaniu i hojności uczestników udało się zebrać znaczącą kwotę, która z pewnością przybliży Oliwię do niezbędnej operacji. Wspólna inicjatywa pokazała, że społeczność potrafi się zjednoczyć w trudnych chwilach i wspierać potrzebujących.

• Dzień Kobiet w Stramniczce kameralnie

Z okazji Dnia Kobiet sołtysowa  Stramniczki Joanna Madrian zorganizowała kameralne przyjęcie dla pań z miejscowości. Uroczystość odbyła się w domu u pani sołtys ,gdyż Stramniczka nie posiada świetlicy. Gośćmi byli wójt Grzegorz Starczyk i przewodniczący rady gminy Jerzy Leszczyński.