• 11 marca Dzień Sołtysa

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa ,Portal GminaDygowo.pl życzy Sołtyskom i Sołtysom sołectw Gminy Dygowo wszelkiej pomyślności ,sukcesów oraz wytrwałości w działalności sołeckiej.

• Dzień Sołtysa 2019 w Gminie Dygowo. Sentymentalnie w teatrze

Z okazji obchodzonego 11 marca Dnia Sołtysa ,Gmina Dygowo zaprosiła sołtyski i sołtysów  na spektakl „Piosenka jest dobra na wszystko” w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie. W muzycznej podróży ze szlagierami „Kabaretu Starszych Panów” ,sołtyskom i sołtysom gminy Dygowo  towarzyszyli wójt Grzegorz Starczyk , przewodniczący rady gminy Jerzy Leszczyński oraz sekretarz Dorota Gruchała. W ubiegłym roku Gmina Dygowo zorganizowała wyjazd do filharmonii.

• Dzień Sołtysa 2021

Sołtysom Gminy Dygowo życzymy zdrowia, wytrwałości, sukcesów , wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym oraz satysfakcji z pełnionej funkcji.

soltysi-gminy-dygowo-dzien-soltysa-

• Dzień Sołtysa w Gminie Dygowo

11 marca obchodzi się Dzień Sołtysa, a w gminie Dygowo to szczególne święto obejmuje 9 panów i 8 pań pełniących tę ważną  funkcję. Z tej okazji samorząd gminny, reprezentowany przez Wójta Gminy Dygowo, Grzegorza Starczyka, sekretarza gminy, Dorotę Gruchałę oraz skarbnik Sylwię Kot wyraził uznanie dla sołtysek i sołtysów za ich wartościową służbę na rzecz lokalnej społeczności. W imieniu sołtysek i sołtysów, Wojciech Galek, sołtys Dygowa, wyraził wdzięczność za docenienie przez samorząd pracy reprezentantów jednostki pomocniczej gminy, jaką jest sołectwo.

Uroczystość miała miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury, podczas której sołtysi zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi oraz drobnymi upominkami. W trakcie wydarzenia wójt skierował serdeczne życzenia zdrowia i satysfakcji z pełnionej funkcji, podkreślając, że ich zaangażowanie przyczynia się do wzrostu uznania społecznego. Ponadto, zachęcił do kontynuowania działalności sołeckiej w kolejnej kadencji, zważywszy na zbliżające się zakończenie obecnej kadencji w kwietniu. Po części oficjalnej, gościom serwowano poczęstunek przygotowany przez lokalną restaurację.

dzien-soltysa-w-dygowie-

• Spotkanie wójta z sołtysami

Wójt Grzegorz Starczyk spotkał się z sołtysami z terenu gminy Dygowo. Z okazji przypadającego w marcu Dnia Sołtysa wójt złożył liderom sołectw życzenia i podziękowania za pracę na rzecz lokalnej społeczności. Działalność 17 sołectw w gminie Dygowo pilotuje 8 sołtysek i 9 sołtysów.

Podczas spotkania omawiane były tematy działalności sołeckiej w bieżącym roku.