Grupa artystów , która od ośmiu lat odwiedza dwór w Kłopotowie tworzyła prace inspirowane krajobrazem gminy Dygowo oraz nadmorskim. Powstałe prace- obrazy oraz instalacje można było obejrzeć na wystawie poplenerowej we wnętrzach zabytkowego dworu. Natomiast w ogrodzie ,pod wiekowym drzewem można było zanurzyć się w kontemplacji spacerując w labiryncie wykonanym z 656 kamieni polnych. Wśród zaproszonych na wernisaż gości byli: wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk ,sołtys-radny Dariusz Olenowicz oraz mieszkańcy Kłopotowa.
Tematyka związana z pałacem w Kłopotowie gościła na łamach portalu gminadygowo.pl już nie raz. Tym razem okazja jest wyjątkowa, gdyż obiekt ten decyzją Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie został uznany za zabytek. Dokładnie od 11 marca 2021 roku Dwór w Kłopotowie figuruje w rejestrze zabytków województwa zachodniopomorskiego.
W związku z tym krótka historię miejscowości oraz pałacu w Kłopotowie przygotował Robert Dziemba Zapraszam do obejrzenia materiału.
Po wizycie z kamerą w kompleksie pałacowym w Skoczowie następnym obiektem, który pokarzemy Państwu z lotu ptaka jest pałac w Kłopotowie. Obiekt wzniesiony został w 1911 roku przez rodzinę von Wedlów. Po drugiej wojnie służył obiekt służył jako ośrodek kolonijny zakładów tekstylnych z Łodzi. Aktualnie znajduje się rękach prywatnych i jest międzynarodowym domem spotkań. Korzystają z niego letnicy i artyści. Tu warto zaznaczyć ,że również mieszkańcy Kłopotowa ze względu na brak świetlicy wiejskiej organizują w gościnnych progach dworu zebrania wiejskie. Od strony północno zachodniej z pałacem sąsiaduje założony w XIX w. park o powierzchni sześciu hektarów.
Poniżej ciekawostka: regulamin kolonisty i rozkład dnia kolonii letnich , które były w pałacu organizowane parę dekad wstecz.