Zabytki Gminy Dygowo. Pałac w Kłopotowie

Po wizycie z kamerą w kompleksie pałacowym w Skoczowie następnym obiektem, który pokarzemy Państwu z lotu ptaka jest pałac w Kłopotowie. Obiekt wzniesiony został w 1911 roku przez rodzinę von Wedlów. Po drugiej wojnie służył obiekt służył  jako ośrodek kolonijny zakładów tekstylnych z Łodzi. Aktualnie znajduje się rękach prywatnych i jest międzynarodowym domem spotkań. Korzystają z niego letnicy i artyści. Tu warto zaznaczyć ,że również mieszkańcy Kłopotowa ze względu na brak świetlicy wiejskiej organizują w gościnnych progach dworu zebrania wiejskie. Od strony północno zachodniej z pałacem sąsiaduje założony w XIX w. park o powierzchni sześciu hektarów.

Poniżej ciekawostka: regulamin kolonisty i rozkład dnia kolonii letnich , które były w pałacu organizowane parę dekad wstecz.


Drukuj