Wszystkich Świętych

Pierwszy listopada to dzień, w którym wracamy pamięcią ku naszym zmarłym bliskim. Kościół w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy już dostąpili zbawienia – Wszystkim Świętym. Wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości. Drogowskazem od wieków były również  żywoty świętych. Ten przekaz ponadwiekowy  w dążeniu do świętości jest wciąż  aktualny. Wzięli z tego przykład uczniowie ze szkoły w Dygowie i w wigilię Wszystkich Świętych przygotowali w kościele parafialnym prezentację o życiu i świętości swoich patronów. To wydarzenie jak i bale Wszystkich Świętych organizowane w wielu parafiach w Polsce są odpowiedzią katolików na anglosaskie święto Halloween. Zapraszam na zakładkę Parafii Dygowo , gdzie dostępna jest fotogaleria z Dnia Świętych.