Parafia Dygowo gościła Sekretarza II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

W ubiegłym roku  11 czerwca ,podczas diecezjalnych uroczystości 1050-lecia Chrztu Polski w Kołobrzegu zwołany został II Synod Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. W sobote25 lutego w koszalińskiej katedrze nastąpi uroczyste otwarcie tego wydarzenia. I synod diecezjalny miał miejsce 31 lat temu, trwał cztery lata i zwołany był przez ówczesnego pierwszego biskupa diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej -Ignacego Jeża.  Na zaproszenie ks. dziekana Piotra Niedźwiadka gościem Parafii Dygowo był ks. dr Tomasz Tomaszewski – Sekretarz II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. W czasie niedzielnych nabożeństw we wszystkich kościołach parafii przybliżył  on ideę  oraz zadania synodu. Zapraszam Państwa na wywiad z sekretarzem synodu zarejestrowany  po dzisiejszej sumie.