Pierwsza Komunia Święta w parafii Dygowo

Dziś Wielki Czwartek. Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się Triduum Paschalne. Jest to święto zostało ustanowione na pamiątkę sakramentów kapłaństwa i eucharystii. Dziś miało miejsce jeszcze jedno wydarzenie w parafii Dygowo. Pięćdziesięcioro  dzieci przystąpiło do pierwszej Komunii Świętej. Jest to ważne wydarzenie nie tylko dla przyjmujących komunię dzieci i ich rodzin, lecz również dla całej wspólnoty parafialnej. Nabożeństwu w kościele przewodniczył proboszcz ks. dziekan Piotr Niedźwiadek. Msza Wieczerzy Pańskiej pozostaje "niezakończona". Nie ma podczas niej błogosławieństwa wiernych, a Najświętszy Sakrament zostaje przeniesiony do Ciemnicy. Liturgia jest kontynuowana w Wielki Piątek. Zapraszam na zakładkę Parafii Dygowo , gdzie dostępna jest fotogaleria z uroczystości I Komunii Świętej.