Uroczystości Bożego Ciała w gminie Dygowo

Dziś obchodzona jest uroczystość ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. W całej Polsce odbyły się procesje Bożego Ciała ,będące publicznym wyznaniem wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Przy czterech ołtarzach ustawionych na trasie czytane były fragmenty Ewangelii. W Gminie Dygowo miały miejsce trzy procesje. Pierwsza w Świelubiu, a następne w Dygowie i Wrzosowie. Tradycyjnie we wszystkich miejscowościach w asyście  procesyjnej brały udział dzieci pierwszokomunijne oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych. W Świelubiu w procesji uczestniczył także zespół Dąbrówka. W Dygowie po zakończonej procesji Caritas parafialny udostępnił stoisko z domowymi wypiekami. Zapraszam do zakładek Parafii Dygowo oraz Parafii Wrzosowo ,gdzie dostępne są fotogalerie.