Zastoisko wody przy drodze 163 co raz mniejsze

Zastoisko wody deszczowej spływającej z pól przy drodze wojewódzkiej w Jazach powoli zmniejsza się. Przedsiębiorstwo melioracyjne z Kołobrzegu prowadzące prace na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich przewiduje ,że woda będzie jeszcze spływać około tygodnia. Według szacunków wykonawcy może to być około 170-180 milionów litrów wody. Przyczyną „zakorkowania” się przepustu pod drogą było najprawdopodobniej postępujące w górę zamulanie betonowego rurociągu melioracyjnego o średnicy 300 milimetrów na odcinku od drogi w kierunku Parsęty (około 150 m). Zamulenie to skutek erozji elementów betonowych, co widać to na jednym ze zdjęć. Przez perforację przedostawał się piasek ,który systematycznie blokował przepływ wody. Aktualnie woda spływa tymczasowym kanałem obok uszkodzonego rurociągu do istniejącej studni ,skąd drożnym rurociągiem płynie w stronę Parsęty.
Autor zdjęć Marek Kawęcki
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.