Powstaje pierwsza elektrownia fotowoltaiczna w gminie Dygowo

Powstaje pierwsza elektrownia fotowoltaiczna w gminie Dygowo

Inwestor z Warszawy buduje na Lisiej Górze koło Dygowa, pierwszą na terenie gminy elektrownię fotowoltaiczną o mocy 1 MW. Na obszarze blisko dwóch hektarów zainstalowanych będzie ponad dwa tysiące paneli fotowoltaicznych. Uruchomienie obiektu nastąpi na początku następnego roku. To pierwszy tego typu obiekt na terenie gminy Dygowo , ale nie ostatni. W następnym roku rozpocznie się budowa kolejnej elektrowni.

Wygląda na to ,że w krajobraz gminy wpiszą się oprócz elektrowni wiatrowych również elektrownie słoneczne.  

W dniu dzisiejszym budowę  zwiedzał wójt Grzegorz Starczyk.

elektrownia-fotowoltaiczna-dygowo

elektrownia-fotowoltaiczna-gmina-dygowo

elektrownia fotowoltaiczna-dygowo


Drukuj