Ścieżka rowerowa Kołobrzeg-Dygowo-Pyszka. Wiemy kiedy ruszą prace budowlane

Ścieżka rowerowa Kołobrzeg-Dygowo-Pyszka. Wiemy kiedy ruszą prace budowlane

Trójstronne porozumienie zawarte w lutym 2023 roku pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim, Gminą Dygowo i Gminą Kołobrzeg stanowiło kluczowy krok w ustaleniu zasad wzajemnej współpracy oraz podziału kosztów budowy planowanej ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej numer 163 na odcinku Kołobrzeg-Dygowo-Pyszka. Planowana inwestycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników jazdy rowerowej, którzy widzą w niej bezpieczną alternatywę do dojazdów do pracy oraz możliwość aktywnego spędzania czasu, również na wycieczkach rodzinnych. Wyjazdy nad morze do Kołobrzegu lub odwrotnie do parku rozrywki Pomerania, oraz dla wprawionych cyklistów wycieczka Kołobrzeg-Dygowo, a dalej istniejącą ścieżką do Ustronia Morskiego i zamknięcie pętli w Kołobrzegu, to naprawdę świetna propozycja na cały dzień. Na pewno wszyscy o których wspomniałem są ciekawi , kiedy rozpoczną się prace.  Anna Bańkowska, członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, podczas sobotniej uroczystości otwarcia nowej remizy w Dygowie poinformowała zebranych o planowanym czasie rozpoczęcia prac. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału wideo.


Drukuj