Gminna wigilia we Wrzosowie. Wręczono nagrody i wyróżnienia za dekoracje świąteczne

Gminna wigilia we Wrzosowie. Wręczono nagrody i wyróżnienia za dekoracje świąteczne

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią ,Gmina Dygowo ponownie zorganizowała w świetlicy we Wrzosowie spotkanie przedświąteczne mieszkańców gminy ,czyli tradycyjną gminną wigilię. Do stołów zasiadło ponad sto osób. Gości przywitała kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dygowie-Wioleta Dzwolak i wójt Gminy Dygowo –Grzegorz Starczyk. Następnie życzenia obecnym złożyli: wójt -Grzegorz Starczyk, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kołobrzeg -Artur Wasiewski, radny Powiatu Kołobrzeg -Robert Jaruzel, przewodniczący Rady Gminy Dygowo- Jerzy Leszczyński i ks. dziekan Piotr Niedźwiadek. Opłatki poświęcił  administrator parafii Wrzosowo –ks. Grzegorz Jagodziński. Następnie wszyscy uczestnicy wieczerzy wzajemnie łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Kolędy i pastorałki wykonały zespoły ludowe Dąbrówka i Dygowianie.

Spotkanie było okazją do wręczenia nagród i wyróżnień konkursu pn. „Dekoracja świąteczna gminy Dygowo. Mikołajki z profilaktyką”. Konkurs organizowany był przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dygowie przy współpracy z Urzędem Gminy Dygowo , a wzięło w nim udział osiem sołectw.

Komisja konkursowa  oceniała wystawione dekoracje świąteczne w Dębogardzie, Dygowie ,Gąskowie, Jazach ,Kłopotowie, Piotrowicach , Skoczowie i Wrzosowie.

Wyróżnienia otrzymały sołectwa: Dygowo, Dębogard, Gąskowo, Jazy i Piotrowice.

III miejsce zajęło sołectwo Wrzosowo

II miejsce  zajęło sołectwo Kłopotowo

I miejsce zajęło sołectwo Skoczów

Trochę historii:

Gminna wigilia 2019

Gminna wigilia 2018

Gminna wigilia 2017

Gminna wigilia 2016

Gminna wigilia 2015

 


Drukuj