Pierwszy dzwonek w szkołach Gminy Dygowo

W szkołach Gminy Dygowo – w Czerninie, Dygowie i Wrzosowie , rozbrzmiał dziś pierwszy po wakacjach dzwonek. Rok szkolny 2017/2018 dla 626 uczniów i 73 nauczycieli szkół gminnych będzie pierwszym w którym trzeba się zmierzyć ze zmianami jakie przyniosła reforma oświatowa. Zespoły szkół w Dygowie i Wrzosowie stały się szkołami podstawowymi ośmioklasowymi. Po raz pierwszy rozpoczną naukę siódmoklasiści i przez dwa lata będą wygaszane klasy gimnazjalne. Uroczyste apele inaugurujące rok szkolny w Dygowie i Wrzosowie odbyły się bez pocztów sztandarowych. Reforma wymusza także przeszycie nazw szkół na sztandarach, a że dotyczy ogromnej ilości szkół w Polsce to oczekiwanie na tę usługę musi trochę potrwać. Wójt Grzegorz Starczyk uczestniczył w uroczystościach w Dygowie i Czerninie. Szkoła w Czerninie przywitała uczniów kolorami nowej elewacji, której remont od strony głównego wejścia został całkowicie zakończony. Do końca września potrwają jeszcze prace z tyłu szkoły oraz na dachu, ale nie będą one miały wpływu na zajęcia szkolne.