Pierwszy dzwonek w szkołach Gminy Dygowo

W szkołach Gminy Dygowo – w Czerninie, Dygowie i Wrzosowie , rozbrzmiał dziś pierwszy po wakacjach dzwonek. Rok szkolny 2017/2018 dla 626 uczniów i 73 nauczycieli szkół gminnych będzie pierwszym w którym trzeba się zmierzyć ze zmianami jakie przyniosła reforma oświatowa. Zespoły szkół w Dygowie i Wrzosowie stały się szkołami podstawowymi ośmioklasowymi. Po raz pierwszy rozpoczną naukę siódmoklasiści i przez dwa lata będą wygaszane klasy gimnazjalne. Uroczyste apele inaugurujące rok szkolny w Dygowie i Wrzosowie odbyły się bez pocztów sztandarowych. Reforma wymusza także przeszycie nazw szkół na sztandarach, a że dotyczy ogromnej ilości szkół w Polsce to oczekiwanie na tę usługę musi trochę potrwać. Wójt Grzegorz Starczyk uczestniczył w uroczystościach w Dygowie i Czerninie. Szkoła w Czerninie przywitała uczniów kolorami nowej elewacji, której remont od strony głównego wejścia został całkowicie zakończony. Do końca września potrwają jeszcze prace z tyłu szkoły oraz na dachu, ale nie będą one miały wpływu na zajęcia szkolne.
Autor zdjęć Marek Kawęcki
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.