9. Rocznica Katastrofy Smoleńskiej. Uroczystość w Dygowie

9. Rocznica Katastrofy Smoleńskiej. Uroczystość w Dygowie

W rocznicę katastrofy smoleńskiej przy  pomniku Ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej  w Dygowie odbyła się uroczystość upamiętniająca to tragiczne wydarzenie. O godzinie 8:41 dźwięk syreny przywołał chwilę , w której doszło do katastrofy rządowego samolotu z polską delegacją z prezydentem na czele lecących na uroczystości w Katyniu. Modlitwę  w intencji ofiar w Smoleńsku odczytał ks. Tadeusz Gorla. Następnie delegacje złożyły kwiaty. Obecni byli: wójt Grzegorz Starczyk, przewodniczący rady gminy Jerzy Leszczyński, radni powiatowi Robert Jaruzel i Artur Wasiewski, dyrektorka szkoły w Czerninie Jadwiga Puton, strażacy, harcerze i pracownicy urzędu gminy.


Drukuj