Pierwszy dzwonek w szkołach Gminy Dygowo

W szkołach i oddziałach przedszkolnych Gminy Dygowo rozpoczął się dziś nowy rok szkolny. Łącznie do gminnych szkół i przedszkoli uczęszczać 572 uczniów i przedszkolaków ( 409 uczniów i 163 przedszkolaków). W Czerninie naukę rozpocznie 130 uczniów i 20 przedszkolaków ( łącznie z zerówką), w Dygowie 151 uczniów i 88 przedszkolaków (łącznie z zerówką) a we Wrzosowie 128 uczniów i 55 przedszkolaków ( łącznie z zerówką).

Życzenia rozpoczynającym rok szkolny złożył w Dygowie i Wrzosowie wójt Grzegorz Starczyk a w Czerninie sekretarz gminy Dorota Gruchała.

Z nowym rokiem szkolnym ,nową pięcioletnią kadencję rozpoczyna dyrektorka szkoły w Dygowie Magdalena Skonieczka, która wygrała konkurs na to stanowisko przeprowadzony 24 kwietnia tego roku.