Image

W Dygowie, na Placu Pokoleń, zakończono prace nad niezwykłym muralem. Z okazji ukończenia projektu wójt gminy Grzegorz Starczyk spotkał się z autorem dzieła – artystą znanym jako Bonz. Razem podziwiali ostateczny efekt pracy.

Mural przedstawia kluczowe elementy herbu gminy. W kompozycji dominują symbole charakterystyczne dla lokalnego krajobrazu i tradycji: zielone liście dębu, pośród których widoczny jest żołądź, kłosy zboża, ryba – łosoś, oraz wstęgi fal wody, reprezentujące rzekę Parsętę. Całość utrzymana jest w żywej kolorystyce zieleni, żółci i błękitu, nawiązującej do barw flagi gminy Dygowo.

Podczas spotkania wójt Grzegorz Starczyk wyraził swoje zadowolenie z ostatecznego wyglądu muralu, podkreślając, jak ważne jest, by sztuka publiczna odzwierciedlała lokalne symbole. Mural na Placu Pokoleń doskonale wkomponowuje się w przestrzeń Placu Pokoleń, nadając jej jednocześnie wyjątkowy, artystyczny charakter.

Ukończony mural stanowi ważny krok w rozwoju artystycznym przestrzeni publicznej Gminy Dygowo. Zarówno Bonz, jak i lokalne władze nie wykluczają kontynuowania takich projektów w przyszłości.

Budynek Użyteczności Publicznej w Dygowie

Samorządowa instytucja kultury - Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dygowie rozpoczęła działalność 01.01.2023 r.

Dyrektor GOKiB w Dygowie -Katarzyna Iwanejko

27.02.2023 r. otwarte zostały 3 oddziały przedszkolne