Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej we Wrzosowie

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej we Wrzosowie

We Wrzosowie odbyły się po raz pierwszy na terenie gminy Dygowo eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"(OTWP).  Turniej popularyzuje przepisy i umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży. W turnieju uczestniczyła młodzież w trzech grupach. Zwycięzcami w grupach zostali:

I grupa (szkoły podstawowe klasy I-VI) – Igor Maślany ,SP Gościno

II grupa (szkoły podstawowe kl. VII-VIII /gimnazjalne) – Adrian Biernat ,SP nr 1 w Kołobrzegu

III grupa (szkoły ponadgimnazjalne) - Rafał Kołtak, Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu

Zwycięzcy grup będą reprezentować powiat podczas eliminacji wojewódzkich 27 kwietnia w Mirosławcu.

Gminę Dygowo reprezentowali: Julia Kamińska ( SP Wrzosowo, 4 miejsce Igr.) i Kacper Tekiel (SP Dygowo , 3 miejsce II gr).

Przewodniczącym komisji oceniającej był dh Jerzy Bartnik.

Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu , Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu i Gmina Dygowo. Laureatom turnieju pogratulowali i wręczali nagrody: wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk, radny Powiatu Kołobrzeskiego Robert Jaruzel , prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kołobrzegu dh Bogusław Grygiel oraz mł. ogn. Magdalena Czekalska.


Drukuj