We Wrzosowie odbyły się po raz pierwszy na terenie gminy Dygowo eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"(OTWP).  Turniej popularyzuje przepisy i umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży. W turnieju uczestniczyła młodzież w trzech grupach. Zwycięzcami w grupach zostali:

I grupa (szkoły podstawowe klasy I-VI) – Igor Maślany ,SP Gościno

II grupa (szkoły podstawowe kl. VII-VIII /gimnazjalne) – Adrian Biernat ,SP nr 1 w Kołobrzegu

III grupa (szkoły ponadgimnazjalne) - Rafał Kołtak, Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu

Zwycięzcy grup będą reprezentować powiat podczas eliminacji wojewódzkich 27 kwietnia w Mirosławcu.

Gminę Dygowo reprezentowali: Julia Kamińska ( SP Wrzosowo, 4 miejsce Igr.) i Kacper Tekiel (SP Dygowo , 3 miejsce II gr).

Przewodniczącym komisji oceniającej był dh Jerzy Bartnik.

Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu , Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu i Gmina Dygowo. Laureatom turnieju pogratulowali i wręczali nagrody: wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk, radny Powiatu Kołobrzeskiego Robert Jaruzel , prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kołobrzegu dh Bogusław Grygiel oraz mł. ogn. Magdalena Czekalska.