GMINA DYGOWO

Urząd czynny :
poniedziałek -piątek od 7:00 do 15:00
Telefon 94 358 41 94 lub 94 358 41 95 Fax 94 712 60 22 ,   e-mail: ug@dygowo.pl

Wójt  Gminy Dygowo -  Grzegorz Starczyk rozpoczął urzędowanie od 14 października 2016 r.. 21 października 2018 roku wybrany na pięcioletnią kadencję. Zaprzysiężony 20.11.2018 r.. 7 kwietnia 2024 wybrany na drugą pięcioletnią kadencję. Zaprzysiężony 7 maja 2024 r.

Piotrowicach z liczną grupą rolników gminy Dygowo. Przedstawiony został podział gruntów rolnych ( 940 ha) na działki w obrębie Włościborza i Kłopotowa przeznaczonych do dzierżawy i sprzedaży, które mają zasilić zasoby Ośrodka. Kierownik KOWR-u zapoznał rolników z zastosowaną metodyką podziałów pozyskanego obszaru , zasadami przyszłych przetargów i następnie odpowiadał na pytania. Najwięcej wątpliwości rolników budził fakt ,że ziemia przeznaczona do przetargów jest aktualnie we władaniu bezumownego użytkownika , a co więcej pokryta zasiewami i na dodatek toczy się sprawa sądowa o prawo jej użytkowania . 11 października ma zapaść w tej sprawie wyrok w Sądzie Apelacyjnym w Szczecinie. Także sporo pytań dotyczyło zasad przyszłych przetargów. Do 13 października KOWR dał czas rolnikom na wnoszenie uwag do przedstawionego podziału gruntu i nieruchomości. Przetargi planowane są na wiosnę przyszłego roku. Gospodarzem spotkania był Wójt Gminy Dygowo. Poniżej fragmenty wypowiedzi kierownika Wydziału Kształtowania Ustroju Rolnego i Gospodarowania Zasobami KOWR – Piotra Chmielowicza.