Image

 

 

GMINA DYGOWO

ul. Kolejowa 1                          
78-113 Dygowo

Urząd czynny :
poniedziałek -piątek od 7:00 do 15:00
Sekretariat 
Telefon 94 358 41 94 lub 94 358 41 95 Fax 94 712 60 22 ,   e-mail: ug@dygowo.pl

Wójt  Gminy Dygowo -  Grzegorz Starczyk rozpoczął urzędowanie od 14 października 2016 r.. 21 października 2018 roku wybrany na pięcioletnią kadencję. Zaprzysiężony 20.11.2018 r.. 7 kwietnia 2024 wybrany na drugą pięcioletnią kadencję. Zaprzysiężony 7 maja 2024 r.

źródeł energii. W wyniku tej zmiany ,do 12 września Gmina Dygowo musi zwrócić  operatorom farm wiatrowych nadpłacony podatek w wysokości trzech milionów. W czasie spotkania poseł Hoc nie ukrywał zaskoczenia ,że uchwalono taką niefortunną  regulację i jednoznacznie stwierdził ,że wsteczne działanie ustawy niesie za sobą katastrofalne skutki dla finansów samorządów i rząd powinien to naprawić.
Szczegóły dotyczące konsekwencji wynikających z zapisów noweli wójt Grzegorz Starczyk przedstawił europarlamentarzyście  kilka tygodni wcześniej w czasie spotkania oraz pisemnie. Wiedza ta za pośrednictwem Pana Posła trafiła do premiera i innych przedstawicieli rządu. Pierwszym efektem tego było zaproszenie wójta Starczyka na spotkanie do Kancelarii Premiera  , gdzie na przykładzie gminy Dygowo zobrazowano sytuację w jakiej znalazło się ponad dwieście gmin w Polsce.
Wczorajsze spotkanie z europosłem , środowe wójta z przedstawicielami rządu oraz czwartkowa uchwała Rady Gminy Dygowo dająca zielone światło do złożenia wniosku do Trybunału Konstytucyjnego ,to istotne kroki  na drodze do uzyskania rekompensaty.
W spotkaniu z europosłem brali udział radni Gminy Dygowo: (od lewej) Robert Jaruzel, Janusz Sobusiak, Józef Janiak, Tomasz Krawczyk, Jarosław Grzela i Piotr Krysztofiak.