Tylko jeden oferent w przetargu na wozy strażackie

W środę 19 kwietnia upłynął termin składania ofert w przetargu na „Zakup dwóch lekkich wozów strażackich wyposażonych w sprzęt do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków katastrof dla jednostek OSP w Dygowie i Czerninie w celu ochrony terenów cennych przyrodniczo przed pożarem i innymi zagrożeniami na obszarach powiatu kołobrzeskiego”. Wpłynęła tylko jedna oferta z firmy „Bocar” sp. z o.o. z Wrzosowej (okolice Częstochowy) na kwotę 1.147.590,- złotych brutto. Zamawiający - Ochotnicza Straż Pożarna w Dygowie – na ten cel może przeznaczyć kwotę 952.000,- złotych brutto.  Wartość oferty przewyższa zakładane środki o kwotę 195.590,- złotych. W tej sytuacji pozostaje wygospodarować brakującą kwotę lub unieważnić przetarg. Oczywiście w grę wchodzi ogłoszenie ponownego postepowania przetargowego, jednak decyzje muszą być podjęte szybko ,bo termin zamknięcia całego projektu to koniec sierpnia 2017.