Kolejny pożar traw na terenie gminy Dygowo.

W dniu wczorajszym o godzinie 21.38 ,Ochotnicza Straż Pożarna z Dygowa  została zadysponowana do palących się nieużytków we Włościborzu. Spaleniu uległy trawy na obszarze  około 30 arów. Do gaszenia użyto tłumic oraz urządzenia ,które nie stanowi kwalifikowanego wyposażenia do zwalczania pożarów , mianowicie spalinowego opryskiwacza ogrodowego. Nowatorska metoda gaszenia traw wykazała się skuteczna. W działaniach brała udział również jednostka OSP z Piotrowic. Strażacy apelują o niewypalanie traw. Ten proceder stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia ora mienia. Wypalanie traw, łąk, pastwisk i innych nieużytków jest w Polsce zabronione. Grozi za to kara grzywny oraz odpowiedzialność karna w przypadku gdy sprawca stworzy zagrożenie dla zdrowia i życia wielu osób oraz spowodowania dużych strat materialnych.