Inspekcja gotowości bojowej OSP Dygowo (wideo)

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie od 1995 roku działa w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG). Co roku przygotowanie jednostki do działań w systemie sprawdzają i oceniają inspektorzy Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu. W dniu dzisiejszym oficerowie: kpt. Krzysztof Azierski  i  st. kpt. Marek Huszla przeprowadzili inspekcję jednostki OSP Dygowo. Przygotowany scenariusz praktycznych działań realizowany był przez strażaków przy siedzibie jednostki. Sprawdzano techniki precyzyjnego gaszenia oraz ratowanie osoby poszkodowanej nieprzytomnej. Inspekcję zakończył test wiedzy indywidualnej. Jednostka została oceniona na cztery plus - otrzymała 88 na 100 punktów , co daje drugi wynik w powiecie kołobrzeskim.

Autor zdjęć Marek Kawęcki

Drukuj