Ratownictwo wodno-lodowe. Ćwiczenia OSP w Bardach

Ratownictwo wodno-lodowe. Ćwiczenia OSP w Bardach

Na zamarzniętym stawie w Bardach odbyły się ćwiczenia gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Czernina, Dygowa , Stojkowa i Wrzosowa.  Strażacy doskonalili działania ratownicze osoby pod którą załamał się lód. Przećwiczone zostały warianty akcji ratowniczych z użyciem sań lodowych i linek ratowniczych. Sanie udostępniła Portowa Ochotnicza Straż Pożarna „Tryton”.

Ćwiczenia poprzedzone były instruktażem z zakresu bezpieczeństwa na obszarze oblodzonym oraz bezpieczeństwa sanitarnego w związku z pandemią. Instruktaż oraz szkolenie prowadził kpt. Krzysztof Azierski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu.

Ćwiczenia obserwował Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk.

Ostatnie tego typu ćwiczenia miały miejsce w gminie Dygowo trzy lata temu.  Ćwiczenia OSP 17.02.2018 r. OTWÓRZ.


Drukuj