WKS Rasel Dygowo zdobywcą Pucharu Trotonu

W niedzielę na stadionie w Gościnie rozegrany został V Turniej Derbowych Mistrzów Powiatu Kołobrzeskiego o Puchar Trotonu. W turnieju udział brały drużyny powiatu kołobrzeskiego: Olimp Gościno, Kotwica II Kołobrzeg, Syrena Rymań i reprezentanci gminy Dygowo: mistrz derby powiatu IV ligi WKS Rasel Dygowo oraz wicemistrz derby okręgówki GKP Wrzos Wrzosowo. Drużyna z Wrzosowa startowała w turnieju jako obrońca tytułu z dwóch ostatnich lat. W II półfinale doszło do bezpośredniego spotkania drużyn gminnych. Rasel wygrał 2-0 i awansował do finału. W finale drużyna z Dygowa pewnie pokonała Kotwicę II Kołobrzeg 2-0. Bramki strzelili: Michał Duwe i Oleksandr Zhdanov. Puchar Trotonu powędrował zasłużenie do Rasela. Wrzos Wrzosowo w meczu o  III miejsce pokonał Syrenę Rymań 4-1. Także puchar pozostaje w Gminie Dygowo. Miłym akcentem tego towarzyskiego spotkania drużyn powiatu było uhonorowanie zawodników gminnych tytułami:  Paweł Waśków- najlepszy bramkarz turnieju, Krzysztof Grzebieniak – najlepszy obrońca turnieju i Michał Duwe – najlepszy zawodnik turnieju.
Projekt „Piłkarskie Derby Powiatu Kołobrzeskiego” od piętnastu lat prowadzi Gazeta Kołobrzeska i jej redaktor sportowy , przyjaciel piłkarzy - Sławomir Jasicki. W uznaniu zasług w krzewieniu piłki nożnej w powiecie Pan Sławomir otrzymał „Złoty But”.
Główne trofeum turnieju funduje wieloletni sponsor tytularny turnieju - firma Troton z Ząbrowa. Projekt wspierają także: KOZPN w Koszalinie,  Admiral-Sport z Wałcza , Moli z Gościna, Starostwo Powiatowe Kołobrzeg , Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej w Szczecinie  i gospodarz turnieju Burmistrz Gościna, oraz działacze i  zawodnicy KS Olimp Gościno.
Autor zdjęć Marek Kawęcki.
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.