Ogłoszenia duszpasterskie 28.05.2017 r.

1.W liturgii tygodnia:
- niedziela - uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej wspólnocie obchodzimy odpust parafii. Serdecznie witamy ks. prof. Edwarda Sienkiewicza, gościa, który tym uroczystościom przewodniczy,
- poniedziałek - od jutra Msze św. w dni powszednie będą odprawiane już w kościele o godz. 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30, wsp. św. Urszulę Ledóchowską,
- środa  - święto  Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych,
- czwartek -  I Czwartek miesiąca, modlitwa w intencji powołań kapłańskich o godz. 17.00. Wsp. św. Justyna męczennika. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa ku czci NSPJ, które odprawiane będzie po Mszy św. wieczornej,
- piątek - I Piątek miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 16.30. Adorację przed N.S. poprowadzi Arcybractwo S.H. NSPJ,
- niedziela- Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Przypominam o prawie kościelnym, które mówi o wypełnieniu przykazania o Komunii wielkanocnej.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w październiku 2017.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. We wrześniu zostanie zamontowany tryptyk w ołtarzu głównym. Trwają nadal prace w kościele parfialnym.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie  spotkanie z kandydatami do bierzmowania w salce na probostwie. W środę po mszy wieczornej spotyka się PZC. W piątek o godz. 18.30 nauka dla rodziców i chrzestnych w salce na probostwie. W przyszłą niedzielę po sumie, spotkanie ze wspólnotą Ż.R. .
6. Informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl
7. W tym roku uroczystość Bożego Ciała przypada: 15.06.2017 r. Proszę, aby I ołtarz powstał przy udziale mieszkańców  Stojkowa i Kol. Stojkowo. Ołtarz II, przygotują parafianie z Gąskowa i Kol. Gąskowo, ołtarz III, parafianie z Miechęcina, Pyszki i Bard. Ołtarz IV parafianie z Dygowa: z ulicy Barcińskiej i Krótkiej. W tym roku będzie też procesja w Świelubiu, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.30.
8. Dzisiaj w ostatnią niedzielę miesiąca, PZC kwestuje na rzecz potrzebujących pokrycia kosztów związanych z leczeniem czy zakupem leków.
9.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w czerwcu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
10 W dniu 23 maja zmarł w szpitalu w Przeworsku, śp. ks. kanonik Stanisław Wojnar, dawny proboszcz Dygowa. RiP.