Ogłoszenia duszpasterskie 08.10.2017 r

1.W liturgii tygodnia:
- Od poniedziałku do soboty, przez cały październik, są  odprawiane nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tej modlitwie dorosłych, młodzież i dzieci. Dla tych ostatnich co tydzień losowanie specjalnej nagrody. Jak co roku przynosimy kasztany, które będą składane do przygotowanych naczyń. Są świadectwem naszej modlitwy i intencji, które będziemy zawierzać Bogu przez wstawiennictwo NMP. W kościołach pomocniczych nabożeństwo według ustalonej tradycji. Intencje, które będziemy omadlać w trakcie nabożeństwa są umieszczone na stronie internetowej i w gablocie parafialnej.
- niedziela - obchodzimy XVII Dzień Papieski. Z tej okazji jak co roku po mszach św. można zakupić "kremówki papieskie: z których dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. Zgodnie z zapowiedzią młodzież kwestuje na rzecz stypendiów  Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
- poniedziałek - wsp. bł. Wincentego Kadłubka,
- czwartek - modlitwa w intencji powołań przed wystawionym N.S. o godz. 17.00. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna do Ducha Św.  w intencji II Synodu diecezjalnego oraz w intencji PZS. Serdecznie zapraszam wszystkich należących do tej wspólnoty i parafian,
-piątek - wsp. bł. Honorata Koźmińskiego,
- sobota- Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu nabożeństwo różańcowe w intencji nauczycieli i pracowników szkoły.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w styczniu 2018.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. W minionym tygodniu dobiegł końca przegląd instalacji elektrycznej oraz naprawiono instalację odgromową w kościołach na terenie naszej parafii. Koszt tego przeglądu to 2.8oo zł. Poprawiono też oświetlenie pod chórem kościoła w Dygowie.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj na sumie poświęcenie różańców dzieciom z klas III, po mszy spotkanie z rodzicami tych dzieci, we wtorek spotyka się PZC o godz. 18.30 w salce na probostwie,  w czwartek próba scholii o godz. 16.00 w salce na probostwie.  W piątek o godz. 17.30 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą niedzielę  po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci z klas II SP.
6. Informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl
7. Młodzieżz pierwszej  klasy ponad gimnazjalnej, która chce przystąpić w przyszłym roku do sakramentu może zgłaszać się do końca października w zakrystii lub Biurze Parafialnym.
8. W sobotę o godz. 15.30 zostanie w Czerninie odprawiona Msza św. dziękczynna w intencji OSP z Czernina z okazji jubileuszu 70 rocznicy jej  powstania. Serdecznie zapraszam.
9.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w październiku zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.