Ogłoszenia duszpasterskie 24.03.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 24.03.2019

1. W kalendarzu liturgicznym:

- poniedziałek - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu przypada Dzień Świętości Życia. W czasie wieczornej Mszy św. będzie można przystąpić do duchowej adopcji dziecka poczętego,

- czwartek -  modlitwa w intencji powołanych do służby w Kościele o godz. 17.30.

- piątek-  nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele parafialnym o godz. 17.30,

- niedziela-  nabożeństwo pasyjne: Gorzkie Żale o godz. 12.30. W kościołach pomocniczych przed mszą św. niedzielną.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje we wrześniu 2019.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: w środę nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego,  w czwartek spotyka się o godz. 18.00 chór parafialny. W sobotę o godz. 09.00 zbiórka dla kandydatów i ministrantów.

6. Parafialny Zespół Caritas, rozprowadza świece "Paschaliki" na stół wielkanocny. Ich cena to 5 zł. Na balaskach jest wyłożona skarbona do której można składać ofiary z przeznaczeniem na zakup kwiatów do dekoracji Grobu Pańskiego. W przyszłą niedzielę, przed kościołem, kwesta na rzecz osób potrzebujących funduszy  na zakup  środków medycznych.

7. Zbliża się już czas obchodów Wielkiego Tygodnia. Droga Krzyżowa ulicami Dygowa zostanie odprawiona 12 kwietnia o godz. 19.00. już dzisiaj zapraszam do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę w Niedzielę Palmową.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w marcu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.


Drukuj