Ogłoszenia duszpasterskie 05.05.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 05.05.2019

1. W kalendarzu liturgicznym: nabożeństwa majowe ku czci NMP. w dni powszednie w kościele parafialnym są  sprawowane o godz. 17.30. Jak co roku, owocem naszej czci oddawanej Maryi, będą kwiaty , które składać  można do przygotowanych wazonów. W kościołach pomocniczych i przy krzyżach przydrożnych, nabożeństwo w godzinach ustalonych przez tamtejsze wspólnoty. Zapraszam do wzięcia udziału w tych nabożeństwach.

- Niedziela - dzisiaj przypada Niedziela Biblijna i rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

- poniedziałek  - święto apostołów Filipa i Jakuba.

- środa - święto św. Stanisława, biskupa i m.. Patrona Polski.

- czwartek  - modlitwa w intencji powołań o godz. 17.30. Wsp. św. Atanazego, biskupa.

- sobota-  w naszej parafii 11.05. obchodzimy Powiatowy Dzień  Strażaka.  Msza św. w intencji OSP i ich rodzin o godz. 15.00. Po Mszy św. dalsze uroczystości i spotkanie. Serdecznie zapraszam.

- Niedziela-  przyszłą niedziele obchodzimy jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Są to dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje we wrześniu 2019.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Dziękuję ofiarodawcy za ofiarę w kwocie 200 zł. z przeznaczeniem na zakup dzwonów elektronicznych.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj spotkanie  po sumie spotkanie ze wspólnotą  Ż.R. We wtorek spotkanie po mszy z Parafialnym Zespołem Caritas. W czwartek o godz. 18. próba chóru. W piątek o godz. 18.30 nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych. W sobotę o godz. 9.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W niedzielę o godz. 16.00 spotkanie w salce na probostwie z uczestnikami wyjazdu do Lwowa..

6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w maju zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.

7. Do wieczności odeszli z Dygowa śp.: Mieczysław Bordoszewski i Lidia Śliwiana. RiP.


Drukuj