Ogłoszenia duszpasterskie 23.06.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 23.06.2019

1. W kalendarzu liturgicznym:

- nabożeństwa czerwcowe ku czci N.S.P.J. są sprawowane po komunii św. w trakcie Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym,

- poniedziałek - Uroczystość, Narodzenie Św. Jana Chrzciciela, Intencje mszalne za parafian z poszczególnych miejscowości będą sprawowane: w poniedziałek o Boże błogosławieństwo i zachowanie od nieszczęść dla parafian z Czernina, Stramniczki i Stojkowa. We wtorek w intencji parafian z Dębogardu, Pustar, Świelubia i Pyszki. W środę w intencji parafian z Dygowa, Bard, Miechęcina i Gąskowa.

-  czwartek  - zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po procesji błogosławieństwo wianków.

- piątek -  Uroczystość N. Serca Pana Jezusa. Patronalne święto Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.

- sobota - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

- od przyszłego poniedziałku ( 1 lipca) Msze św. w dni powszednie lipca i sierpnia będą sprawowane o godz. 8.30.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w październiku  2019.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Dziękuję parafianom z bloków nr 40 - 48 przy ul. Kołobrzeskiej za przekazanie na rzecz spłaty zobowiązania za zainstalowane dzwony w kwocie 400 zł. Dar ołtarza, taca z 29 czerwca, zgodnie z rozporządzeniem Kurii biskupiej jest przekazana do  Stolicy Apostolskiej.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu:

6. W najbliższą środę Biuro Parafialne będzie nieczynne.

7. Dzisiaj PZC kwestuje ofiary z przeznaczeniem na pokrycie kosztów związanych z leczeniem przez potrzebujących.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w czerwcu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.

9. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Czesława Grygonis z Dygowa. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00 w kaplicy na cmentarzu. RiP.


Drukuj