Ogłoszenia duszpasterskie 11.08.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 11.08.2019

1. W kalendarzu liturgicznym:

 -Msze św. w dni powszednie w sierpniu są sprawowane o godz. 8.30.

- środa - wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbe. Patrona naszej diecezji,

- czwartek  - Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. są odprawiane według porządku niedzielnego. W tym dniu z uwagi na uroczystość uczestniczymy we Mszy św. i powstrzymujemy się od prac niekoniecznych. W tym dniu obchodzimy odpust w kościele pomocniczym w Czerninie. Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. Tadeusz Gorla z Kołobrzegu. Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów po Komunii św.

- sobota - wsp. św. Jacka, prezbitera.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w listopadzie  2019.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Dzisiaj przypada II niedziela miesiąca. Dziękuję ofiarodawcy za złożoną ofiarę na dzwony. Zgodnie z rozporządzeniem ks. biskupa diecezjalnego, taca z uroczystości 15 sierpnia, jest w całości odsyłana do kurii.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: w piatek o godz. 18.00 nauka dla narzeczonych.

6.  Dzisiaj w Świelubiu  obchodzimy 30 rocznicę odbudowy i poświęcenia kościoła pomocniczego pw. św. Jana Ewangelisty. Uroczysta Msza św. dziękczynna o godz. 12.30 w Świelubiu.

7. W tym tygodniu, w środę,  Biuro Parafialne jest nieczynne.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w sierpniu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.


Drukuj