Ogłoszenia duszpasterskie 01.09.2019 r

Ogłoszenia duszpasterskie 01.09.2019 r

1. W kalendarzu liturgicznym:

- dzisiaj w 80 rocznice wybuchu II wojny światowej o godz. 14.00 w całej Polsce, rozlegnie się bicie dzwonów. Ma to związek z obchodami, które zaplanowane są w Warszawie.

 - poniedziałek  - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. w tej intencji z udziałem Grona Pedagogicznego, rodziców dzieci i młodzieży o godz. 8.30. Od poniedziałku Msze św. w dni powszednie będą sprawowane o godz. 18.00.

- wtorek - wsp. św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora K-ła,

- czwartek  - I Czwartek miesiąca. O godz. 17.300 modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych,

- piątek - I piątek miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych od godz. 9.00. Spowiedź św. pierwszopiątkowa o godz. 17.00. Proszę Arcybractwo S. H. NSPJ o poprowadzenie adoracji przed N.S.

- sobota - I Sobota miesiąca. O godz. 12.30. Msza św. dziękczynna - dożynkowa.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w listopadzie  2019.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela miesiąca.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R. W środę o godz. 18.30 spotkanie Kręgu Biblijnego. W sobotę zbiórka dla ministrantów i kandydatów o godz. 9.00. W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci klas III SP.

6. Już dzisiaj zapraszam młodzież do wzięcia udziału w Diecezjalnym Spotkaniu Młodych w Skrzatuszu w dniu 14 września. Chętnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu proszę, aby w tym tygodniu podjęli decyzję i zgłosili się, do p. Jolanty - katechetki lub do mnie, gdyż chcemy pojechać tam  z naszego dekanatu,  autokarem.

7 Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi we wrzesniu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  śp. Karol Piaskowski z Dygowa i Rafał Fryzowicz z Pustar. RiP.


Drukuj