Ogłoszenia duszpasterskie 06.10.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 06.10.2019

1. W kalendarzu liturgicznym:

 - nabożeństwa różańcowe w dni powszednie w  kościele parafialnym o godz. 17.30 W

   kościołach pomocniczych według ustalonej już  tradycji.

- poniedziałek - wsp. NMP  Różańcowej,

- czwartek  - o godz. 18.00 Msza św. wotywna do Ducha Świętego w związku z trwającym synodem diecezjalnym,

- niedziela - obchodzić będziemy w Kościele w Polsce XIX Dzień Papieski.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w  grudniu 2019.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie ze wspólnotą Żywego Różańca. We wtorek po mszy wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. W czwartek próba chóru o godz. 18.00.  Po mszy spotkanie z wszystkimi członkami Parafialnego Zespołu Synodalnego, w piątek zbiórka dla ministrantów o godz. 17.00.W niedzielę na  sumie poświęcenie różańców dzieciom z klas III i po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XIX Dzień Papieski. Głównym jego nurtem jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II. Dzięki zaś hojności okazanej w trakcie zbiórek przed kościołami, Fundacja może prowadzić swoją działalność stypendialną wśród młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin. W tym dniu, jak co roku Parafialny Zespół Caritas, przygotował tradycyjne już "papieskie kremówki", z których dochód jest przekazywany na cele charytatywne.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w październiku zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.

8. W minionym tygodniu zmarła dawna mieszkanka Dygowa Śp.: Helena Nater. RiP.


Drukuj