Ogłoszenia duszpasterskie 20.10.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 20.10.2019

1. W kalendarzu liturgicznym:

- nabożeństwa różańcowe w dni powszednie w  kościele parafialnym o godz. 17.30 w kościołach pomocniczych według ustalonej już  tradycji.

-  dzisiaj  obchodzimy Niedzielę Misyjną i rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

- wtorek  - wsp.  św. Jana Pawła II, papieża,

- czwartek  - o godz. 17.30 modlitwa w intencji powołań do satnu kapłańskiego i zakonnego,

- piątek -   obchodzimy rocznicę poświęcenia kościoła katedralnego w Koszalinie,

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w  grudniu 2019.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Zgodnie z rozporządzeniem Kurii biskupiej, taca z dnia dzisiejszego jest w całości przekazana na Fundusz Misyjny i zostaje odesłana do Koszalina.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5. Są wyłożone wypominki na których umieszczamy imiona  naszych zmarłych. Proszę też o wskazanie ulicy lub miejscowości z której te wypominki pochodzą, abym  mógł tak ułożyć plan, by każdy z nas mógł wziąć następnie udział w nabożeństwie wypominkowym.

6. W Uroczystość Wszystkich Świętych: Msze św. będą odprawione w Dygowie o godz. 8.00 i suma parafialna o godz. 12.30. W Czerninie o godz. 9.30.  Od tego roku będzie też odprawiona Msza św. o godz. 11.00 w Świelubiu Jak co roku w Dygowie,  procesja na cmentarz będzie miała miejsce w Dzień Zaduszny to jest 2 listopada po Mszy św. o godz. 18.00. Proszę o zabranie ze sobą na procesję zniczy czy lampionów.

7.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami klas II. W czwartek próba chóru o godz. 18.00. W piątek zbiórka dla ministrantów o godz. 17.00.

8.  Od dzisiaj PZC przy udziale dzieci z SKC,  poprowadzi akcję charytatywną przed kościołem i na cmentarzu: "Zapałka nie ogrzeje". Złożone przy tej okazji ofiary są przeznaczone na sfinansowanie opału na zimę dla potrzebujących. W przyszłą niedzielę PZC kwestuje do puszek na  sfinansowania kosztów ponoszonych z leczeniem.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w październiku zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.


Drukuj