Ogłoszenia duszpasterskie 06.12.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 06.12.2020

1.W liturgii tygodnia:

- Roraty w dni powszednie odprawiamy o godz. 18.00. Zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych Parafian do wzięcia w udziału, aby jeszcze bardziej przygotować się do Świąt Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie już przynosimy lampiony.

- poniedziałek - wsp. św. Ambrożego, biskupa,

-wtorek - uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP,

- czwartek -   modlitwa  w intencji powołanych do życia kapłańskiego i zakonnego o godz. 17.30 . W tym dniu, w związku z trwającym synodem diecezjalnym, będzie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Zapraszam szczególnie członków PZS,

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie  w lutym 2021 roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu. Dziękuję ofiarodawcy za ofiarę w kwocie 150 zł. z przeznaczeniem na cele parafialne.

4.Polecam prasę katolicką „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż.R., we wtorek spotkanie dla PZC, w czwartek po mszy spotyka się PZS, w piątek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 poświęcenie medalików uczniom z klas III i spotkanie z rodzicami.

6. PZC rozprowadza  świece w ramach akcji: "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom".

7.  W naszej wspólnocie parafialnej, poświęcone opłatki  zanosi do domów p. Jan nasz organista przy zachowaniu przepisów związanych z COVID 19. W środę odwiedzi Parafian przy ul Łukowej od godz.16.00, a następnie Parafian mieszkających przy ulicy: Głównej, Krótkiej. W czwartek od  godz. 16.00 Parafian przy ul. Kolejowej, a następnie ul. Słoneczna, Bukowa, Wesoła, Świerkowa, Zielona, Brzozowa, Lipowa, Miodowa, Dębowa, Wiosenna. W piątek o godz. 16.00 ul. Barcińska, a  następnie Diamentowa. Wsobotę od godz. 15.00 ul. Ogrodowa. W niedzielę ul. Kołobrzeska od godz. 15.00. Ofiary przy tej okazji składane są przeznaczone na funkcjonowanie Parafii.

8. Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Stosik, kaw, zam. w Bardach i Elżbieta Miernicka, panna, zam. w Dębogardzie. Zap. I.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w grudniu zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.

10. Do wieczności odeszli śp. Andrzej Kruk z Stojkowa i Feliksa Grobla z Dygowa. RiP.


Drukuj