Ogłoszenia duszpasterskie 20.12.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 20.12.2020

1.W liturgii tygodnia:

- zakończenie Rorat w środę  o godz. 18.00.

- środa - okazja do spowiedzi św. o godz. 17.00.

- czwartek -   wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. z Wieczerzy Wigilijnej z udziałem dzieci  w Dygowie odprawiona będzie o godz. 16.00. W Świelubiu o godz. 20.30. Msza św. Pasterka w Dygowie o godz. 22.00. Z tej uroczystości planowana jest transmisja przez Internet. Zachęcam Parafian w wigilię  do zachowania zwyczajowej wstrzemięźliwi od pokarmów mięsnych.

-piątek -  Uroczystość Bożego Narodzenia - Msze św. w Dygowie odprawiane są o godz. 8.00 i 12.30. W Czerninie o godz. 9.30 i w  Świelubiu o godz. 11.00. Z uwagi, że jest to święto nakazane, winniśmy w nim uczestniczyć tak jak w niedzielę. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- sobota - II dzień świąt. Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. są odprawiane podobnie jak w niedzielę.

- niedziela - święto św. Rodziny. Zgodnie ze zwyczajem na Mszy św. o godz. 12.30 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie  w lutym 2021 roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę w II niedzielę miesiąca. Dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli sie w przygotowanie dekoracji świątecznej w kościele parafialnym.

4.Polecam prasę katolicką „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj  po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami dzieci z klas II SP.

6. PZC rozprowadza  świece w ramach akcji: "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dzisiaj kwestuje  na rzecz potrzebujących w pokryciu kosztów związanych z leczeniem.

7.  Opłatki ma do dyspozycji p. Jan.

8. Plan Kolędy zostanie podany w czasie świątecznym.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w grudniu zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.

Do wieczności odeszli śp. Henryk Chudziak Z Bard, Marian Kucharski z Czernina i Mateusz Biernacki z Dygowa, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14.00 w kaplicy cmentarnej w Dygowie. RiP.


Drukuj