Ogłoszenia duszpasterskie 21.03.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 21.03.2021

1.W liturgii tygodnia:

- czwartek  -  Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Również w tym dniu przypada 40 rocznica erygowania Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Modlitwa w intencji powołań do życia zakonnego i kapłaństwa o godz. 17.30.

- piątek - nabożeństwo pasyjne: Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o godz. 17.30. W kościołach pomocniczych według tradycji ustalonych przez tutejsze wspólnoty.

- niedziela- w przyszła niedziela to Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. W trakcie każdej Mszy św. błogosławieństwo gałązek palm. Gorzkie Żale w kościele parafialnym są sprawowane o godz. 12.30, w kościołach filialnych przed Mszą św. .

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie   czerwcu i we wrześniu.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę.

4.Polecam prasę katolicką „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj nie będzie spotkania z rodzicami dzieci z klas II SP. W piątek o godz. 17.00 spotykają się ministranci i kandydaci. W sobotę o godz. 18.00 spotkanie z młodzieżą z klas pierwszych szkół średnich, a także Rodzicam tych kandydatów, którzy w tym roku w pragną przyjąć sakrament bierzmowania.

6. PZC rozprowadza świece "Paschaliki"  na stół wielkanocny. W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas, kwestować będzie na rzecz potrzebujących pokrycia kosztów związanych z leczeniem.

7.Na balaskach jest wyłożona skarbona do której można składać ofiary z przeznaczeniem na zakup kwiatów do dekoracji Grobu Pańskiego.

8. W najbliższą sobotę Biuro Parafialne będzie wyjątkowo czynne od godz.: 13.00 - 14.30.

 9. Dzisiaj po sumie oraz w Niedzielę Palmową, Koło Gospodyń Wiejskich z Stojkowa  będzie rozprowadzać palmy, dekoracje świąteczne oraz ciasto. Serdecznie w ich imieniu zapraszam na ten kiermasz.

10.Z uwagi na zaistniałe warunki epidemiczne, Droga Krzyżowa w piątek przed niedzielą Palmową nie będzie prowadzona przez ulice naszej parafii, lecz będzie w niej można uczestniczyć przez Internet, a dokładnie przez stronę www: Gmninadygowo. pl. Zwiastun jest juz umieszczony na tej stronie. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tym nabożeństwie pasyjnym.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w marcu zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.

Do wieczności w minionym tygodniu odszedł sp. Stanisław Krzyżewski z Dygowa. Pogrzeb we wtorek o godz. 11.00 w Kołobrzegu. RiP.


Drukuj