Ogłoszenia duszpasterskie 16.05.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 16.05.2021 r.

Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej obchodzimy  odpust Wniebowstąpienia Pańskiego. Z tej okazji gościmy ks. Jana Kruczyńskiego z archidiecezji szczecińskiej, który prowadzi Centrum Nowej Ewangelizacji w Witkowie.

1.. Zapraszam do udziału w nabożeństwach  majowych ku czci N.M. Panny. Jak co roku wyrazem naszego uczestnictwa  i szczególnej modlitwy o zachowanie nas od pandemii i jej skutków, będą przynoszone przez Parafian kwiaty, które składamy przy ołtarzu M.B. Częstochowskiej. W kościele parafialnym nabożeństwa majowe w dni powszednie są sprawowane o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 12.30. W kościołach pomocniczych i przy krzyżach przydrożnych według ustalonej przez tamtejsze wspólnoty zwyczaju

- czwartek  -  o godz. 17.30 modlitwa w intencji powołanych do życia kapłańskiego i zakonnego,

- sobota  - o godz.11.00 w bazylice w Kołobrzegu 4 diakonów otrzyma święcenia kapłańskie. Polecam ich Waszej modlitwie. Wieczorna Msza św. z Wigilii Zesłania Ducha Świętego.

niedziela - w przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pozostały jeszcze 2 tygodnie do wypełnienia przykazania kościelnego o Komunii Wielkanocnej

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie   września i października.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę. Zgodnie z rozporządzeniem Kurii biskupiej 50% tacy dzisiejszej ma być przekazane na cele diecezjalne i odesłane do Koszalina.

4.Polecam prasę katolicką „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: w piątek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie z kandydatami do bierzmowania. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z rodzicami dzieci z klas II SP.

6. PZC w przyszłą niedzielę, w Dygowie po Mszy św. będzie rozprowadzał ciasto do kawy po smacznym obiedzie. Dlatego jak co roku proszę chętnych Parafian do upieczenia tego ciasta. Można składać te smakołyki w sobotę w godzinach popołudniowych w salce na probostwie lub w niedzielę przed Mszą św.. Uzyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na cele charytatywne prowadzone przez Caritas Parafialną.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w maju. Zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.

8. Zapowiedzi: Bartłomiej Bartosik, kaw. i Karolina Połczyńska, panna, zap.1 Karol Kubacki, kaw. i Dorota Marianna Wasilewska, panna, zap.1.

Do wieczności odeszli: noworodek Michalina Szczechowska, Eugeniusz Klimczyk i Władysław Iwanicki z Dygowa. Pogrzeb we wtorek o godz. 12.00 Msza św. w kaplicy na cmentarzu w Dygowie. RiP.


Drukuj