Ogłoszenia duszpasterskie 30.05.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 30.05.2021

1. W poniedziałek kończymy nabożeństwa majowe. We wtorek 1 czerwca, rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ. Przez cały miesiąc, będą sprawowane po komunii św. w trakcie Mszy św. wieczornej.

niedziela - Uroczystość Najświętszej  Trójcy. Przypominam o wypełnieniu przykazania kościelnego dotyczącego komunii św. wielkanocnej.

- poniedziałek - święto Nawiedzenia NMP,

- wtorek - wsp. św. Justyna, męczennika. Próba sypania kwiatów dla dziewcząt o godz. 16.00 przy kościele i druga próba w środę też o godz. 16.00.

- czwartek  - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Boże Ciało. Msze św. są odprawiane w Dygowie o godz. 8.00 i suma parafialna o godz. 12.30.Procesja dla całej Parafii wyruszy z kościoła parafialnego po sumie o godz. 12.30. W tym roku wyjątkowo nie wznosimy ołtarzy, ale zatrzymujemy sie przy 4 stacjach. Proszę zatem, aby te wspólnoty parafialne, które w ubiegłym roku wznosiły ołtarze, w tym roku wyjątkowo ustawiły w miejsce ołtarza stół nakryty białym obrusem i zapalonymi świecami. Chcę, aby całą naszą uwagę poświęcić obecnemu pośród nas Jezusowi Eucharystycznemu i prosić Go o oddalenie od nas pandemii i jej skutków. W Czerninie Msza św. o godz. 9.30. W Świelubiu o godz. 11.00.

- piątek - rozpoczynamy oktawę Bożego Ciała. W trakcie Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna wokół kościoła, w tym dniu przypada I Piątek miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie o godz. 9.00. Spowiedź św. o godz. 17.00. Proszę Arcybractwo Straży Honorowej o poprowadzenie czuwania przed wystawionym N.S.

- sobota  - wsp. św. Bonifacego. Od tego dnia oktawy do jej zakończenia, będziemy sprawować Msze św. dziękczynno - błagalne, dziękując Panu Bogu za przeprowadzenie nas przez  czas pandemii, prosząc jednocześnie o Jego błogosławieństwo dla rodzin, o szczęśliwe zebranie plonów, o zachowanie naszej wspólnoty od wszelkich nieszczęść. Tak więc w sobotę na godz. 18.00 zapraszam Parafian z Czernina, Kol. Czernin, Stramniczki, Gąskowa i Kol. Gąskowo. W poniedziałek Parafian ze Stojkowa i Kol. Stojkowo. We wtorek Parafian z Dębogardu i Pustar. W  środę Parafian ze Świelubia, Bard i Pyszki. W czwarte Parafian z Dygowa, Miechęcina i Lisiej Góry.

- niedziela - Mszę św. o godz. 12.30 odprawi ks. neoprezbiter Sebastian Kapuściński.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie   września i października.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę.

4.Polecam prasę katolicką „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: w piątek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. O godz. 18.45 nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych. W niedzielę spotkanie po sumie ze wspólnotą Ż.R.

6. Jak co roku, po procesji Bożego Ciała, PZC  bedzie rozprowadzał cisto do poobiedniej kawy. Zatem zwracam się z prośbą do Parafian o upieczenie tegoż ciasta. Można je składać w środę w salce na probostwie. Uzyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na cele charytatywne prowadzone przez Caritas Parafialną. Dzisiaj PZC kwestuje na rzecz potrzebujących pokrycia kosztów związanych z leczeniem.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia.

Do wieczności odszedł śp. Zygmunt Kaczor z Dygowa. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 13.00 w kościele parafialnym, a następnie wyruszy kondukt pogrzebowy na cmentarz. RiP.

 


Drukuj