1.  Zapraszam do wzięcia udziału  w nabożeństwach czerwcowych  ku czci NSPJ. Przez cały miesiąc są sprawowane  w trakcie Mszy św. wieczornej. Zachęcam do wspólnej modlitwy w oktawie Bożego Ciała, w  poniedziałek Parafian ze Stojkowa i Kol. Stojkowo. We wtorek Parafian z Dębogardu i Pustar. W  środę Parafian ze Świelubia, Bard i Pyszki. W czwarte Parafian z Dygowa, Miechęcina i Lisiej Góry

- wtorek - wsp. św. Jadwigi Królowej,

- czwartek -  zakończenie oktawy Bożego Ciała, w tym dniu po procesji błogosławieństwo wianków z tegorocznych młodych pędów ziół i kwiatów. Z uwagi na trwający synod diecezjalny Msza św. wieczorna wotywna o Duchu Świętym.

- piątek - uroczystość NSPJ. Jest to święto patronalne Arcybractwa Straży Honorowej Serca Pana Jezusa. Zapraszam na Mszę św. wieczorną wszystkich Parafian, a szczególnie należących do wspólnoty Arcybractwa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- sobota  - wsp.  Niepokalanego Serca NMP.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie   września i października.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu.

4.Polecam prasę katolicką „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj  po sumie ze wspólnotą Ż.R. we wtorek spotyka się PZC.

w piątek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. O godz. 18.45 nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych. W sobotę o godz. 18.00 spotkanie z młodzieżą mającą przyjąć sakrament bierzmowania. W przyszłą niedzielę spotkanie po sumie z rodzicami z klas III SP.

6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia.

7. Zapowiedzi przedślubne: Alicja Sałamacha, panna, zam. w Dygowie i Paweł Piotr Moroz, kawaler, zam. w Koszalinie. Zap. I.

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej