Ogłoszenia duszpasterskie 11.10.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 11.10.2021

1.  W liturgii tygodnia:

-  dzisiaj obchodzimy w Kościele w Polsce: XXI Dzień Papieski. Hasło tegorocznych obchodów: " Nie lękajcie się". Przed kościołami jest prowadzona przez młodzież kwesta na rzecz pomocy zdolnej i niezamożnej młodzieży. Jak co roku możemy nabyć kremówki. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne.

- trwają nabożeństwa różańcowe ku czci NMP. Przez cały październik w dni powszednie modlitwa różańcowa o godz. 17.30. W kościołach pomocniczych według ustalonej w nich tradycji. Serdecznie zapraszam. Intencje które polecamy w trakcie nabożeństwa są umieszone w gablocie i na stronie internetowej.

- środa  - wsp. świętego Honorata Koźmińskiego,

- czwartek - modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30. W związku z trwającym synodem diecezjalnym, Msza św. wieczorna jest wotywna do Ducha świętego. Zapraszam Parafian a szczególnie członków PZS.  

- piątek - wsp. św. Teresy od Jezusa,

- sobota - wsp. św. Jadwigi Śląskiej.           

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w  lutym i marcu przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę w II niedziela w miesiącu

4.Polecam prasę katolicką „G N” .

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami i dziećmi z klas III SP, we wtorek po Mszy św. wieczornej spotyka się PZC. W czwartek  po mszy spotkanie z PZS. w  piątek o 17.00 spotkanie dla ministrantów.  W piątek  o godz. 18.30  nauka dla rodziców i chrzestnych w salce na probostwie. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z rodzicami dzieci z klas II SP.

6.Młodzież z klas I szkół średnich, która chce przystąpić do bierzmowania w przyszłym roku, może zgłaszać się w zakrystii.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w październiku  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.


Drukuj