Ogłoszenia duszpasterskie 14.11.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 14.11.2021

1.  W liturgii tygodnia:    

 -niedziela -  dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy wyjściu z kościoła jest wyłożony tekst modlitwy w intencji prześladowanych chrześcijan.

- wtorek -wsp. N.M.P. Ostrobramskiej.

- środa - wsp. św. Elżbiety Węgierskiej.

- czwartek - wsp. bł. Karoliny Kózkówny, męczennicy.

-sobota - wsp. św. Rafała Kalinowskiego.

-niedziela - w przyszłą niedzielę przypada już Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W trakcie Mszy św. o godz. 12.30, po komunii świętej przed wystawionym N.S. modlić będziemy się litanią do NSPJ i dokonamy aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w  lutym i marcu przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza w II niedzielę  miesiąca. Odpowiadając na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w niedzielę 28 listopada zbiórka do puszek na rzecz finansowania działań pomocowych na terenie przygranicznym na wschodzie Polski.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .

5.Spotkania w tym tygodniu:  w  piątek o 17.00 spotkanie dla ministrantów. W przyszłą niedzielę nie będzie spotkania z rodzicami dzieci z klas II.

6. W kościeleparafialnym nabożeństwa wypominkowe o godz. 17.45, a po nim Msza św. wieczorna. W kościołach pomocniczych przed rozpoczęciem Mszy św. niedzielnej.

7. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczniemy w I Niedzielę Adwentu,  tj.: 28,.11.21. Trwać będą do wtorku 30.11.21. Poprowadzi je ks. Jarosław Rynowiecki, proboszcz z Dobrzycy. Plan podany będzie w przyszłą niedzielę

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w listopadzie zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.


Drukuj