Ogłoszenia duszpasterskie 21.11.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 21.11.2021

1.  W liturgii tygodnia:    

 -niedziela - dzisiaj przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

W trakcie Mszy św. o godz. 12.30, po komunii świętej przed wystawionym N.S. modlić będziemy się litanią do NSPJ i dokonamy aktu poświęcenia rodzaj ludzkiego Chrystusowi Królowi.

- poniedziałek - wsp. św. Cecylii, męczennicy

- środa - wsp. św. Andrzeja Dung - Lac kapłana i towarzyszy męczeństwa.

- czwartek - modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

-niedziela - rozpoczynamy okresem Adwentu nowy rok kościelny.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w  lutym i marcu przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza w II niedzielę  miesiąca. Odpowiadając na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski zbiórka do puszek na rzecz finansowania działań pomocowych na terenie przygranicznym na wschodzie Polski odbędzie się 28.11.21. Dzisiaj zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią kwesta na potrzeby WSD w Koszalinie.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .

5.Spotkania w tym tygodniu:  w  piątek o 17.00 spotkanie dla ministrantów. W sobotę o godz. 18.00 Mszą św. rozpoczyna się spotkanie z młodzieżą z klas pierwszych szkół średnich, która zamierzają przyjąć sakrament inicjacji jakim jest bierzmowanie. Również zapraszam rodziców tych młodych kandydatów.

6. W kościeleparafialnym nabożeństwa wypominkowe o godz. 17.45, będą sprawowane do soboty 27 listopada.

7. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoznamy już  w I Niedzielę Adwentu,  tj.: 28,.11.21. Trwać będą do wtorku 30.11.21. Poprowadzi je ks. Jarosław Rynowiecki, proboszcz z Dobrzycy. Plan : Msza św. z nauką w Dygowie będzie w przyszły poniedziałek i wtorek o godz. 9.00 i 18.30. W Świelubiu w poniedziałek o godz. 17.00 i w Czerninie we wtorek o godz. 17.00. Spowiedź św. w Dygowie we wtorek o godz. 8.30 i wieczorem od godz. 18.00. w kościołach pomocniczych przed mszą. Polecam to dzieło i o. Rekolekcjonistę modlitwie naszej wspólnoty.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 8.00 poświęcenie opłatków na stół wigilijny. W naszej wspólnocie opłatki zanosi do domów p. Jan, nasz organista przy zachowaniu przepisów związanych z COVID 19. W tym dniu o godz. 15.00 p. Jan odwiedzi Parafian w Czerninie i Kol. Czernin, a następnie Parafian w Dębogardzie.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w grudniu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.


Drukuj