Ogłoszenia duszpasterskie 12.12.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 12.12.2021

1.  W liturgii tygodnia:    

- poniedziałek - wsp. św. Łucji,

- wtorek - wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera, D.K.,

- czwartek - modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W tym dniu rozpoczyna się II część Adwentu, która przygotowuje nas bezpośrednio do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w kwietniu i maju przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza w II niedzielę miesiąca.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj o godz. 12.30 poświęcenie medalików dzieciom z klas III, a po sumie spotkanie. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotyka się PZC, w piątek o godz. 17.00 spotkanie dla ministrantów i kandydatów, także w piątek nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych o godz. 19.00 w salce na probostwie.  W tym dniu o godz. 20.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z księdzem biskupem w bazylice w Kołobrzegu. Kandydaci wraz z rodzicami udają się tam własnymi pojazdami W przyszłą niedzielę spotkanie po sumie z rodzicami dzieci z klas II SP.

6. W opłatki można zaopatrzyć się u p. Jana, organisty, po mszach.

7. Dzisiaj po  Mszy św. o godz. 12.30, rozpocznie sie kiermasz adwentowy przy Pl. Wolności. Początek  o godz. 13.30. Na stoiskach znajdziemy wyroby świąteczne Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy, PZC, Klubu Seniora i tych, którzy się włączyli. W trakcie kiermaszu będą wręczane paczki świąteczne najmłodszym mieszkańcom nasze gminy. O godz. 16.00 zapalenie oświetlenia świątecznego na choince i dekoracjach umieszczonych na placu. Tym punktem programu zakończy się kiermasz. Prosimy Parafian o upieczenie ciasta i złożenie go na stoisku PZC.

8. Są też rozprowadzane przez PZC, świece na stół wigilijny.

9. Już dzisiaj zapraszam do wzięcia udziału w rodzinnym kolędowaniu, które będzie miało miejsce 6 stycznia  2022 r. o godz. 14.00. Spotykamy się przy zachowaniu przepisów COVID 19 w naszym kościele.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w grudniu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 Do wieczności odeszli śp. Stanisław Piaskowski z Gąskowa i Mieczysław Gimbut ze Stojkowa. RiP.


Drukuj