Wielki Piątek- upamiętnienie Męki Pańskiej

Wielki Piątek- upamiętnienie Męki Pańskiej

W kościele parafialnym w Dygowie odbyło się nabożeństwo wielkopiątkowe , w którym naczelne miejsce zajął opis Męki Pańskiej według św. Jana i adoracja krzyża. W modlitwie powszechnej wierni modlili się za naród Ukraiński:

„Módlmy się za naród ukraiński, doświadczający rosyjskiej napaści wojennej, za uchodźców i ofiary śmiercionośnych ataków, niech nasz Bóg i Pan powstrzyma przemoc, gwałt i zniszczenie, aby zapanował upragniony pokój" (KEP).

Po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej Najświętszy Sakrament przenoszony został w procesji do grobu Pańskiego.

Uroczystości przewodniczył ks. senior Tadeusz Gorla. Podczas uroczystości proboszcz ks. dziekan Piotr Niedźwiadek poświęcił krzyże młodzieży , która w tym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania.


Drukuj